Izraelské lietadlá podnikli sériu náletov na ciele v pásme Gazy

Bronzová socha prvej dámy USA Melanie Trumpovej od umelca Brada Downyeho.
Zdroj: TASR/AP Photo/Tsafrir Abayoví

Šlo o odvetu za rakety vystrelené v utorok večer z územia ovládaného hnutím Hamas.

Izraelské letectvo podniklo v stredu ráno sériu náletov na ciele na palestínskych územiach. Šlo o odvetu za rakety vystrelené v utorok večer z územia ovládaného hnutím Hamas. Jedna z rakiet zasiahla mesto Ašdod a zranila dvoch ľudí, informoval denník The Times of Israel.
Izraelská armáda zatiaľ nálety na palestínske územia nepotvrdila, dodal denník.

Krátko po zverejnení správ o náletoch na terče na palestínskych územiach sa v južnom Izraeli rozozvučali sirény varujúce pred ostreľovaním zo strany Palestínčanov. Armáda prešetruje správy o aktivácii týchto výstražných systémov - okrem iného aj pre to, že viacerí svedkovia tvrdili, že izraelský protiraketový štít Železná kupola opäť zlikvidoval niekoľko vypálených rakiet.

K raketovým útokom, ktorých terčom boli v utorok juhoizraelské mestá Aškelon a Ašdod, došlo v situácii, keď sa vo Washingtone podpisovali zmluvy o normalizácii vzťahov medzi Izraelom a Spojenými arabskými emirátmi a medzi Izraelom a Bahrajnom.


"V túto historickú noc mieru sme dostali od našich nepriateľov pripomienku, že musíme byť vždy silní a pripravení brániť izraelských občanov na všetkých frontoch a za každých okolností - a to urobíme," uviedol minister obrany Benny Ganc v reakcii na raketový útok.
Militantné skupiny pôsobiace v pásme Gazy sa v minulosti pokúšali podnikať útoky počas významných izraelských sviatkov.

Podľa denníka The Times of Israel sa k zodpovednosti za vypálenie rakiet z utorka večera prihlásilo hnutie Hamas, čo naznačuje, že išlo o reakciu na dohody podpísané vo Washingtone medzi Izraelom a Spojenými arabskými emirátmi a Izraelom a Bahrajnom.
Hamas vo svojej reakcii na tieto zmluvy napísal, že "nemajú ani cenu papiera, na ktorom sú napísané." Náš národ trvá na tom, aby sa pokračovalo v boji, kým si nezaistí právo na návrat všetkých utečencov, potvrdil Hamas.

GAZA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Palestína

Dôležité udalosti