Tehotná žena zachránila manželovi život. Zaútočil na neho žralok

matovic bankz tlacovka_tvnoviny.mp4
Zdroj: Shutterstock / Martin Prochazkacz

Margot zazrela žraločiu chrbtovú plutvu a krv tečúcu z manžela do mora.

Tehotná turistka zachránila svojho manžela pred útočiacim žralokom v mori pri súostroví Florida Keys. Žena bez zaváhania skočila do vody a krvácajúceho muža dostala do bezpečia, uviedol server BBC News.

Tridsaťročný Andrew Charles Eddy podľa polície sotva vstúpil do vody na koralovom útese Sombrero Reef, keď ho uhryzol žralok. Jeho manželka Margot zazrela žraločiu chrbtovú plutvu a krv tečúcu z manžela do mora. Nezaváhala a skočila z lode do vody. Akonáhle odtiahla muža do bezpečia, iný člen rodiny zavolal na tiesňovú linku.

Zraneného muža letecky prepravili do Miami, kde mu lekári ošetrili vážne zranené rameno. Pacient bol pri prílete v kritickom stave, povedal záchranár Ryan Johnson miestnym médiám.

"Aj pre nás to bola kvôli nedostatku lekárov kritická situácia. Spoločnými silami so svedkami udalosti sme ale zranenému poskytli pred leteckým prevozom do Miami starostlivosť, ktorá mu zachránila život," napísal na Facebooku šerif oblasti Rick Ramsay.

Manželia boli na Floride na dovolenke spolu s príbuznými a spoločne sa plavili na súkromnej lodi. Niekoľko ľudí z ich skupiny sa už ponáralo so šnorchlom, keď Eddy skočil do vody, aby sa k nim pridal. V tejto oblasti sa podľa policajného hlásenia rovnakým spôsobom zabávali aj ďalší návštevníci. Útočiaci žralok podľa očitých svedkov meral asi 2,5 až tri metre. Mohlo ísť o žraloka belavého, ktorého v tejto oblasti spozorovali už skôr.

Florida vykazuje najviac žraločích útokov na svete. Vlani ich bolo hlásených 21. Globálne sú však útoky žralokov veľmi zriedkavé, dodal server.


FLORIDA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Florida

Dôležité udalosti