Polícia rozbila nehorázny gang, ktorý predával použité kondómy

kondom.mp4
Zdroj: Profimedia

Podľa vietnamskej polície mali vrecia s ochrannými prostriedkami hmotnosť viac než 360 kilogramov.

Vietnamská polícia skonfiškovala zhruba 345 000 kusov použitých kondómov, ktoré priekupníci čistili a opätovne predávali ako nové. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra Reuters, citujúc miestne štátne médiá.

Na záberoch zverejnených televíznou stanicou VTV je vidno desiatky objemných vriec s použitými kondómami v skladisku v provincii Binh Duong na juhu Vietnamu.

Podľa polície mali vrecia s ochrannými prostriedkami hmotnosť viac než 360 kilogramov, čo zodpovedá približne 345 000 kusom prezervatívov.


Majiteľ skladiska uviedol, že priekupnícky gang dostával "mesačný prísun použitých kondómov od neznámej osoby", napísal denník Tuoi Tre.

Žena, ktorú počas razie zatkla polícia, uviedla, že použité ochranné prostriedky sa najskôr prevarili vo vode, následne sa vysušili a opätovne vytvarovali na drevenom faluse. Priekupníci kondómy nanovo zabalili a predávali.

VTV ďalej informovala, že bezprostredne nebolo jasné, koľko recyklovaných kondómov sa dostalo do predaja. Zatknutá žena vyhlásila, že za každý kilogram prezervatívov, ktoré "pripravila", dostávala 17 amerických centov.

HANOJ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.