Boje v Náhornom Karabachu: Zahynulo už najmenej 95 ľudí vrátane civilistov

SOCIAL AWARDS SLOVAKIA
Zdroj: TASR/AP

V pondelok večer prišlo o život ďalších 26 arménskych separatistov.

Najmenej 84 arménskych separatistov zahynulo už v Náhornom Karabachu počas bojov s azerbajdžanskou armádou, ktoré vypukli v nedeľu a pokračovali aj v pondelok. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyjadrenie separatistov a arménskej vlády.

O konflikte si prečítajte viac tu: Za hranicami Európy sa zvyšuje napätie. Medzi dvomi štátmi reálne hrozí totálna vojna

Boje medzi Arménskom a Azerbajdžanom v tomto regióne sú najintenzívnejšie od roku 2016. Predstavitelia Baku i Jerevanu hlásili, že intenzívne boje v oblasti pokračovali v pondelok počas celého dňa.

Hovorca arménskeho ministerstva obrany uviedol, že v pondelok večer azerbajdžanská armáda podnikla "mohutnú ofenzívu v južnom a severovýchodnom pásme frontovej línie" Náhorného Karabachu.

Zdroj: TASR/AP

Vedenie v Náhornom Karabachu uviedlo, že zahynulo už 84 arménskych separatistov, z toho 26 v pondelok večer.

Tamojšie úrady v pondelok informovali, že sa im podarilo opätovne získať kontrolu nad časťou územia, o ktoré prišli v nedeľu. Azerbajdžan zároveň obvinili z delostreleckých útokov.

Azerbajdžanské ministerstvo obrany zase uviedlo, že arménske sily delostrelecky ostreľovali azerbajdžanské mesto Terter.

Celkovo si už konflikt vyžiadal 95 mŕtvych vrátane 11 civilistov: deväť v Azerbajdžane a dvoch na arménskej strane. Zranených hlásili obe strany konfliktu.

Azerbajdžan od vypuknutia najnovších bojov počet obetí z radov vojakov zatiaľ nezverejnil.

Zdroj: TASR/AP


JEREVAN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Boje

Dôležité udalosti