Učiteľka otrávila deti v škôlke. Chcela sa tak pomstiť kolegyni

Pikantné tajomstvá manželov Cifrovcov: Prezradili jeden na druhého
https://videoarchiv.markiza.sk/video/social-media-awards/bonus/6707-social-awards-slovakia-sajfove-manzelstvo-v-ohrozeni Zdroj: Shutterstock.com

Za tento skutok dostala trest smrti.

Incident, ktorý sa stal ešte v marci minulého roka, šokoval celú Čínu. Učiteľka z materskej školy otrávila 25 detí, čo im spôsobilo vážne zdravotné problémy a skončili v nemocnici. Jedno dieťa po otrave zomrelo. Čínsky súd ju teraz odsúdil za tento skutok na trest smrti, uviedla BBC.

Učiteľka Wang Yun z čínskeho mesta Jiaozuo namiešala dusitan sodný do rannej detskej kaše. Chcela sa tak pomstiť kolegyni, ktorej deti otrávila. Súd ju za tento skutok označil za opovrhnutiahodnú.

Deti začali krátko po raňajkách zvracať a mať mdloby. Polícia pri vyšetrovaní zistila, že boli otrávené a všetky stopy viedli k učiteľke Wang Yun.

Na súde sa preukázalo, že učiteľka jed použila aj v minulosti. Dokázali jej, že otrávila svojho manžela, ktorý mal následne zdravotné problémy. Súd ju označil za nebezpečnú osobu, ktorá konala pri zmysloch a dopustila sa veľmi vážneho trestného činu.

Trest smrti sa vykonáva v Číne smrtiacou injekciou alebo zastrelením.

PEKING/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme škôlka

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj varoval Bielorusov pred snahou Ruska zatiahnuť ich do vojny ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil príhovor k občanom Bieloruska, ktorých vyzval na solidaritu s Ukrajinou a zároveň varoval pred snahou Moskvy zatiahnuť ich do vojny.

  • Raketový útok v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal šesť obetí. Raketu odpálil ruský strategický bombardér typu Tu-22.

  • Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bude v utorok pred summitom NATO v Madride viesť rozhovory s lídrami Švédska, Fínska a Severoatlantickej aliancie.