Vojvodkyňa Meghan neuspela v súvislosti so žalobou voči britskému denníku

Farma Xtra
https://videoarchiv.markiza.sk/video/farma-xtra/epizoda/30999-farma-x-tra-ii-4-epizoda Zdroj: TASR

Mediálnu skupinu zažalovala za to, že denník nelegálne zverejnil časti súkromného listu, ktorý napísala svojmu otcovi.

Vojvodkyňa zo Sussexu Meghan neuspela v utorok na súde v súvislosti so svojou žalobou voči britským novinám Mail on Sunday, informovala agentúra Reuters. Súd v Londýne rozhodol, že noviny môžu pred budúcoročným súdnym procesom pozmeniť svoje vyjadrenie k prípadu.

Meghan Markleová - manželka britského princa Harryho - zažalovala mediálnu skupinu Associated Newspapers za to, že Mail on Sunday minulý rok nelegálne zverejnil časti súkromného listu, ktorý Meghan napísala svojmu otcovi. Associated Newspapers je vydavateľom Mail on Sunday.

Associated Newspapers minulý týždeň požiadala o povolenie zmeniť svoje pôvodné vyjadrenie k prípadu. Meghan a Harry podľa mediálnej skupiny spolupracovali s autormi biografie, ktorá bola zverejnená v auguste tohto roka, uvádza na svojej webovej stránke stanica Sky News.

Právny zástupca Associated Newspapers podľa Sky News povedal, že chcel zmeniť vyjadrenie s cieľom uviesť, že Meghan autorom knihy priamo alebo nepriamo poskytla informácie o liste.

Markleovej právnici tvrdia, že pár s autormi knihy nespolupracoval a neposkytol im ani rozhovor alebo fotografie. Rozhodnutie súdu znamená, že Mail on Sunday bude môcť v rámci obhajoby využiť knihu, píše Sky News.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Meghan Markle

Dôležité udalosti