Malým bratom náhle zomrela stará mama. Týždeň žili sami v byte s jej mŕtvym telom

Reflex

Celá udalosť je o to smutnejšia, že stará mama si chlapcov adoptovala iba mesiac pred smrťou.

Malí bratia z texaského mesta Talty majú za sebou mimoriadne traumatický zážitok. Miestne úrady oznámili, že chlapcov vo veku 5 a 7 rokov našli v byte, v ktorom týždeň žili so svojou náhle zosnulou starou mamou.

Políciu zalarmovala učiteľka, keď staršie z detí niekoľko dní neprišlo do školy. Chlapci po smrti starej mamy Connie Taylorovej neboli schopní odomknúť jej telefón a nemohli tak privolať pomoc. Celý týždeň sa o seba museli starať sami. Našťastie mali dostatok jedla a snažili sa o seba starať ako vedeli.

„Učitelia vedeli, že niečo nie je v poriadku. S Taylorovou boli v pravidelnom kontakte a keď sa neozývala, tušili, že sa niečo stalo," uviedla pre portál NBCDFW riaditeľka miestnej školy Kristen Zastoupilová.

Celá udalosť je o to smutnejšia, že stará mama si chlapcov adoptovala iba mesiac pred smrťou. Predtým žili s opatrovateľmi. Krátko po tragédii sa však ozvali príbuzní, ktorí už podali žiadosť o zverenie detí do opatery.

Polícia uviedla, že chlapci sa napriek traumatickému zážitku držia dobre. Rodinní známi uviedli, že Taylorová sa o deti vzorne starala a mali všetko, čo potrebovali. Identitu ich biologických rodičov úrady nezverejnili.

Dôchodkyňa s najväčšou pravdepodobnosťou zomrela z prirodzených príčin. Viac zistia až po pitve.

Riaditeľka školy uviedla, že táto tragédia ukázala, ako veľmi dôležití môžu byť učitelia pre blaho detí, aj keď ide o záležitosti mimo školského zariadenia. „V našich očiach sú hrdinovia. To, čo museli prežiť počas uplynulého týždňa, je srdcervúce," dodala Zastoupilová.


Zdroj: YouTube/CBSDFW

TALTY/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Texas

Dôležité udalosti