FOTO: Smutný pohľad na slony v odpadkoch. Mnohé z nich zahynuli po konzumácii plastu

Zábery vznikli na Srí Lanke v zariadení na likvidáciu odpadu.

Srdcervúce fotografie zo Srí Lanky, ktoré zachytávajú stádo slonov medzi tonami odpadkov, sú dielom fotografa Tharmaplana Tilaxana. Skládka, ktorá narúša prirodzené prostredie slonov, sa stala ich súčasťou.

Často nachádzajú medzi odpadkami potravu, čo niektorých z nich stálo život. Skonzumovali totiž plastové výrobky a nestráviteľný polyetylén, ktoré im spôsobili vážne zdravotné problémy a následnú smrť, uviedol Daily Mail.

26.09.2020 சனிக்கிழமை மற்றும் 27.09.2020 ஞாயிற்றுக் கிழமையுடன் முடிவடைகின்றது. பள்ளக்காட்டு யானைகளின் கதை ஒளிப்படக்...

Uverejnil používateľ Tharmapalan Tilaxan Piatok 25. septembra 2020

Stádo asi 40 divokých slonov v Ampare na východe Srí Lanky sa bohužiaľ stalo závislé od odpadkov, ktoré im ponúkajú ľahko prístupnú potravu. Tá je ale pre nich nebezpečná, pretože veľakrát skonzumujú aj plastový a toxický odpad. Doteraz zomrelo v tejto oblasti už šesť slonov.

Skládka sa nachádza hneď vedľa lesa, ktorý je ich prirodzeným domovom. Bohužiaľ, nie je na Srí Lanke jediná, a tak sa tento spôsob obživy stáva pre slony stále viac obľúbeným.

Okolo skládky postavili kvôli slonom plot, ale ten zakrátko stádo zničilo a teraz je už ťažké dostať ich odtiaľ preč. Slony si navyše zvykli na prítomnosť človeka natoľko, že začali hľadať potravu aj na ryžových poliach neďaleko dedín.


SRÍ LANKA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odpad

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.