Vlogerku exmanžel polial benzínom a zapálil počas jej živého vysielania

Pitbull napadol dievča.
Zdroj: TikTok/google

Známa čínska influencerka utrpela vážne popáleniny a zomrela.

Populárna čínska vlogerka a influencerka zomrela na následky ťažkých popálenín. Exmanžel ju počas jej živého vysielania polial benzínom a zapálil, uviedla BBC. Utrpela popáleniny na 90 percentách tela a po dvoch týždňoch od útoku v nemocnici zomrela.

Lamu (†30) bola známa najmä na sociálnej sieti Douyin, čo je čínsky ekvivalent k TikTok. Mala tisícky sledovateľov. Brutálny útok na jej osobu vyvolal v krajine obrovský ohlas a na sociálnych sieťach podnietil ľudí k tomu, aby sa vyjadrili k násiliu páchanom na ženách.

Lamu zverejňovala veselé videá zo života na vidieku a podporovala nenosenie make-upu. Jej posledný príspevok je zo 14. septembra. No krátko po začatí sa prerušil. Do domu influencerky násilne vnikol jej exmanžel, bol ozbrojený nožom a v ruke držal aj kanister s benzínom. Napadol svoju exmanželku s cieľom zabiť ju.

Po útoku Lamu previezli do nemocnice, kde o svoj život bojovala dva týždne. Podľahla vážnym zraneniam 30. septembra. Jej rodina je zdrvená a fanúšikovia vlogerky pre nich vyzbierali viac ako milión jüanov (125-tisíc eur).

Po tragédii vyšlo najavo, že Lamu bola v manželstve obeťou domáceho násilia. Rozviedla sa iba začiatkom tohto roka. Zostali po nej dve deti. Páchateľa polícia zadržala, je obvinený z vraždy.

PEKING/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti