Zlodej narazil na majsterku bojových umení. Drobná dôchodkyňa sa naňho vrhla a zasypala ho údermi

Marrujová votrelca držala na zemi až do príchodu polície.

Zlodej, ktorý sa ulakomil na zdanlivo ľahkú korisť, sa poriadne prerátal. Domov dôchodcov v kalifornskom meste Fontana totiž bránila 67-ročná dôchodkyňa s čiernym pásom v bojovom umení džu-džicu. Pri pohľade na útlu postavu Lorenzy Marrujovej, ktorá meria iba 150 centimetrov a váži 45 kilogramov, by si málokto pomyslel, že je schopná spacifikovať dospelého chlapa.

Nemenovaný zlodej mal smolu, že si vybral práve byt jej susedky. Keď Marrujová začula hluk, okamžite spozornela a išla skontrolovať, čo sa deje. Ozbrojená bejzbalovou pálkou vošla dnu. Susedka ležala na zemi a pri nej stál neznámy muž.

"Natlačila som sa medzi neho a Elizabeth, ktorej som pomohla vstať. Potom som sa naňho vrhla a zasypala ho údermi. Keď spadol na zem, na krk som mu pritlačila pálku. Chcel vstať a snažil sa mi vykrútiť ruku, na čo som to isté urobila jemu", uviedla dôchodkyňa v rozhovore pre denník San Bernardino Sun.

"Kričal, že mu ubližujem ale ja som mu povedala, že mi to je jedno. Je mi jedno, čo s ním bude, keď bol schopný napadnúť bezbrannú starú ženu," dodala Marrujová.

Drobná dôchodkyňa zúročila 26 rokov tréningu bojového umenia džiu-džicu. Spomínanému denníku okrem toho prezradila, že sa rada necháva oslovovať "Lady ninja".

Majiteľka bytu bola poriadne zaskočená, keď videla, s akou odvahou sa suseda pustila do votrelca."Nečakala som, že taká drobná žena bude mať takú guráž. Hovorila som jej, nech je opatrná lebo ten človek nás môže zabiť. Ona mi však povedala: ´Nie v túto noc´."

Marrujová votrelca držala na zemi až do príchodu polície. Neskôr vysvitlo, že páchateľom bol 59-ročný Donald Robert Prestwood. Policajti boli ohromení, no zároveň v rozhovore pre miestne médiá varovali ľudí, aby sa v podobných situáciach nehrali na hrdinov, lebo zločinci často bývajú ozbrojení.

 

FONTANA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zlodej

Dôležité udalosti