Tragický výlet kamarátov za bielením zubov do Turecka: Lekári prezradili viac

Jedného mladého muža našli v hotelovej izbe mŕtveho, dvaja boli vo vážnom stave.

O spoločnom výlete troch mužov z Belfastu, ktorí odišli do Turecka na bielenie zubov, sme vás informovali v článku: Traja kamaráti odišli do Turecka na bielenie zubov. Jeden zomrel a dvaja bojujú o život. Pár dní po nešťastí vyšli najavo nové skutočnosti, píše portál mirror.co.uk.

Podľa prvých informácií mohli byť muži otrávení prípravkom na bielenie zubov, ktorý dostali tesne pred procedúrou. Túto možnosť ale lekári z tureckej nemocnice v meste Aydın úplne vylúčili. Vyšetrovatelia pracujú s ďalšími verziami.

Zatiaľ teda stále nie je jasné, čo zabilo Richarda Molloya (†33) a spôsobilo vážne zdravotné problémy jeho kamarátom Aaronovi Callaghanovi a Declanovi Carsonovi. Tí skončili v nemocnici v kóme. V súčasnosti je ich stav už stabilný a prepustili ich z nemocnice.

Polícia zatiaľ nechce prezradiť podrobnosti o vyšetrovaní otravy troch dídžejov zo Severného Írska. Je ale známe, že pár hodín potom, ako ich našli v hotelovej izbe, sa zabávali v rôznych podnikoch blízko ich hotela v prímorskom letovisku Didim. Po príchode do hotela im začalo byť nevoľno a mali problémy s dýchaním. Muži, ktorých sa podarilo zachrániť, prezradili, že stratili vedomie a prebrali sa až v nemocnici.

Jeden z kamarátov, ktorý prežil, sa k incidentu vyjadril aj na sociálnej sieti. „Ďakujem vám všetkým za priania a správy, je ich veľa na to, aby som na každú z nich odpovedal. Som rád, že ja aj Declan sme opäť na nohách, ale myslíme na Molloyovu rodinu a modlíme sa za neho," uviedol Callaghan. Sestra zosnulého muža pricestovala po nešťastí do Turecka, aby vyzdvihla jeho telo a dopravila späť do vlasti.

ISTANBUL/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti