Zahraničné

Zázrak, že prežila. Keď bola v brušku, do jej matky udrel blesk

Kimberly Gordon
Zdroj: DailyMail

Odvtedy jej stále elektrizujú vlasy.

Kimberly Gordon prišla na svet nečakane. Pred rokom, keď bola ešte v brušku, do jej matky udrel blesk. A odvtedy jej stále elektrizujú vlasy.

Zdroj: DailyMail
„Všetci sme vedeli, že je to zázrak, že je nažive," povedal jej otec Ian Gordon.

Gordon a jeho tehotná priateľka Kendra Villanueva, ktorá bola v 38. týždni tehotenstva, sledovali na Deň nezávislosti ohňostroj. Z čistého neba ich zrazu zasiahol blesk. Najskôr zasiahol Gordonove ucho, preskočil do Kendrinho tela a cez jej palec odišiel. „Obaja boli pri vedomí, pozerali sa na nás. Boli omámení a zmätení," povedal poručík Ryan Perry. „Vedeli sme, že sú tam zranenia, ktoré sme na prvý pohľad nevideli, potrebovali sme ich rýchlo dostať do nemocnice."


Žene v nemocnici vyvolali predčasný pôrod a narodila sa jej malá Kimberly. Nielen, že prežila elektrický náraz, ale stále má aj statické vlasy. Má viac ako rok, ale od úderu blesku má neurologické poškodenie. Nemôže sedieť, liezť ani normálne prijímať potravu.

Lekári nevedia, kedy začne chodiť a hovoriť. Nie je im ani jasné, prečo jej stále elektrizujú vlasy. „ Je to ťažké, keď ju vidíme, že nemôže jesť, musíme ju kŕmiť cez hadičku. Aj napriek tomu som rada, že prežila," povedala matka malej Kimberly.

Štatistiky hovoria o 11 zaznamenaných incidentoch, kedy tehotné ženy zasiahol blesk. Z nich iba polovica novorodencov prežila.

NOVÉ MEXIKO, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.