Na Kanárske ostrovy sa doplavil na člnoch najvyšší počet migrantov od roku 2006

V piatok tam prišlo ma 22 člnoch vyše 700 utečencov.

Španielske Kanárske ostrovy zaznamenali príchod najvyššieho počtu migrantov na člnoch od roku 2006. V sobotu o tom informovali miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Na Kanárske ostrovy sa v piatok priplavilo na 22 člnoch vyše 700 migrantov, napísal denník La Provincia. Údajne sa preplavili cez Atlantický oceán na malých rybárskych člnoch nazývaných cayucos a zachytili ich námorní záchranári.
Od roku 2006 ide o najvyšší počet migrantov, ktorí tam prišli za jediný deň. Počas uvedeného roka dorazilo na plavidlách na súostrovie vyše 31-tisíc migrantov.

Tento rok sa znovu pokúsil dostať na Kanárske ostrovy zvýšený počet migrantov. Od januára sa ich tam doplavilo okolo 7500, v porovnaní s 2700 migrantmi z vlaňajška, uviedla rozhlasová a televízna stanica RTVE.

Kanárske ostrovy sa nachádzajú 100 kilometrov od pobrežia západnej Afriky a plavba cez otvorený Atlantik je pre migrantov na malých člnoch veľmi nebezpečná. Existujú iba odhady o počte ľudí, ktorým sa táto plavba nepodarila a pri pokuse dostať sa na súostrovie zahynuli.

BARCELONA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Španielsko

Dôležité udalosti