Odsúdili Slováka, ktorý v kufri auta pašoval priateľku do Chorvátska

milanova tlacovka_tvnoviny.mp4
Zdroj: piya Sukchit/shutterstock.com

Dvojica sa vybrala na dovolenku k Jadranu, žena nemala platné doklady.

Okresný súd v maďarskom meste Nagykanizsa odsúdil na podmienečný trest odňatia slobody za prevádzačstvo 35-ročného slovenského občana, ktorý sa pokúšal prepašovať do Chorvátska priateľku v kufri auta. Informoval o tom v utorok (13. 10.) agentúru MTI hovorca prokuratúry Zalianskej župy Csaba Pirger.

Dvojica sa vybrala na dovolenku k Jadranskému moru 30. septembra. Žena však mala iba potvrdenie polície o tom, že predtým stratila doklady, ktoré ju ale neoprávňovalo k prekročeniu štátnej hranice.

Na maďarské územie vstúpili pri Rajke a pokračovali smerom na maďarsko-chorvátsky hraničný priechod Letenye. Tam im neumožnili prekročiť hranice. Dvojica sa vrátila na najbližšie diaľničné odpočívadlo, kde sa žena ukryla do batožinového priestoru. Cez rovnaký hraničný priechod sa následne druhýkrát pokúsili dostať do Chorvátska. Pri pasovej kontrole však policajt ich podvod odhalil.

Okresná prokuratúra v Nagykanizsi postavila Slováka pred súd, ktorý ho uznal vinným z trestného činu prevádzačstva a vyniesol rozsudok odňatia slobody na osem mesiacov s dvojročným podmienečným odkladom.

Verdikt je právoplatný, keďže sa voči nemu neodvolal odsúdený, ani prokurátor.

BUDAPEŠŤ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ma%darsko

Dôležité udalosti