Medvede brutálne zaútočili na zamestnanca zoo parku. Sledovali to zhrození turisti

17 SK pripravy Bardejov_tvnoviny.mp4
Zdroj: YouTube.com

Muža sa nepodarilo zachrániť, útok neprežil.

Čínsky zoo park v Šanghaji, kde mnohé zvieratá nie sú zatvorené v klietkach, ale žijú vo svojom prirodzenom prostredí, je medzi turistami veľmi obľúbený. Ľudia pozorujú voľne žijúce divoké zvieratá z autobusov alebo džípov. Cez víkend sa ale stala tragédia, na ktorú svedkovia len tak ľahko nezabudnú.

Jedného z pracovníkov parku brutálne napadli medvede pred očami zhrozených turistov. Nedokázali mu už pomôcť a muž zomrel. Zábery z nešťastia sa objavili aj na internete, píše BBC.

Na videu, ktoré kolovalo aj po sociálnych sieťach, je počuť zdesené výkriky ľudí sediacich v turistickom autobuse. Vonku bola skupina medveďov, ktorá smrteľne zranila zamestnanca parku.

https://www.youtube.com/watch?v=8yG3T2zQqgo


V oficiálnom vyjadrení zoo parku sa píše, že sú mimoriadne znepokojení skutočnosťou, že došlo k takejto tragédii a ospravedlnili sa turistom za spôsobené nepríjemnosti. Zároveň ľudí ubezpečujú, že v ich parku sú v bezpečí a incident vyšetrujú.

Podobné prípady sú v čínskych zoo parkov veľmi zriedkavé. Posledný incident je z roku 2017, kedy jeden z návštevníkov ignoroval nariadenia, otvoril okno na vozidle a pokúsil sa medveďa nakŕmiť. Zviera ho pohrýzlo do ruky.

ŠANGHAJ/

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medveď

Dôležité udalosti