V USA popravia ženu takmer po 70 rokoch. Uškrtila tehotné dievča a vyrezala jej dieťa z brucha

Poprava by sa mala uskutočniť 8. decembra tohto roka.

Spojené štáty americké podľa ministerstva spravodlivosti popravia na základe rozsudku federálneho súdu ženu po 67 rokoch. Lisa Montgomeryová (52) v roku 2004 uškrtila mladú ženu v ôsmom mesiaci tehotenstva v Missouri. Potom jej dieťa vyrezala z brucha a uniesla ho. Smrtiacu injekciu by jej mali dať 8. decembra 2020, uviedla Sky News.

Lisa sa skontaktovala cez internet s 23-ročnou Bobbie Jo Stinnetovou, ktorá sa venovala chovu psov. Pod zámienkou kúpi šteniatka sa s ňou osobne stretla. Mladá žena žila v mestečku Skidmore a bola v poslednom štádiu tehotenstva.

Lisa ju zaškrtila povrazom a z brucha jej vyrezala dieťa kuchynským nožom. Následne si ho odviezla na svoj statok a vydávala ho za svoje dieťa. Jej obeť našla v kaluži krvi matka. Mladú ženu sa nepodarilo zachrániť.

Montgomeryovú za veľmi krátky čas vypátrala polícia. Novorodené dievčatko sa vrátilo k svojmu otcovi. Ženu odsúdili za vraždu a únos dieťaťa a dostala trest smrti v roku 2007.

Obhajca odsúdenej ženy tvrdí, že od detstva trpí mnohými psychickými problémami. Mala byť sexuálne zneužívaná a týraná zo strany svojho otca. Údajne trpela poruchou, pri ktorej verila, že je tehotná.

Montgomeryová sedí vo federálnej väznici v Terre Haute v Indiane. S rozhodnutím súdu nesúhlasí a považuje ho za nespravodlivé. Podľa jej advokáta vyjadrila počas uväznenia hlboké výčitky svedomia a bola si ochotná priznať vinu, za čo by ju mal súd odsúdiť na doživotný trest bez možnosti prepustenia.


WASHINGTON/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti