Šokujúci incident na letisku. Ženy sa museli vyzliecť, prehliadali ich, či neporodili

Posádka lietadla sa vraj zhrozila, keď zistila, čo sa odohralo.

Austrálske úrady sa zaoberajú incidentom, ktorý sa odohral pred letom z katarskej Dauhy do Sydney. Píše The Guardian.

Letu z Kataru do Austrálie sa celkovo zúčastnilo 34 cestujúcich. Chvíľu pred odletom aerolínie Qatar Airlines požiadali všetky ženy v lietadle, aby zasa vystúpili.

„Po troch hodinách sa vrátili na palubu a všetky vypadali rozrušene. Hovorili o tom, čo sa stalo, že to je neprípustné a odporné. Niektorá aj plakala," povedal jeden z cestujúcich Wolfgang Babeck.

Ženy mu popísali, čo sa pred odletom odohralo. Zamestnanci ich vraj odviedli k pripraveným ambulanciám bez udania dôvodu. Tým však bola lekárska prehliadka.

„Museli sa vyzliecť úplne donaha a lekár im prehmatával oblasť maternice a podbruška, aby zistil, či niektorá v poslednom čase nerodila," popísal ďalej Babeck.

Na toaletách na letisku totiž našli novorodenca a úrady sa týmto spôsobom snažili zistiť, kto by mohol byť jeho matkou.

Kim Millsová bola jedinou ženou tohto letu, ktorá sa prehliadke nemusela podrobiť. Myslí si, že ju ušetrili preto, že má 60 rokov, šedivé vlasy a lekárom muselo byť jasné, že ona dieťa porodiť nemohla.

Vyviedli ju však z lietadla tiež a doviedli ju k sanitným vozom rovnako ako ostatné ženy. „Myslela som si, že to má čo dočinenia s testovaním na koronavírus, preto som nepojala žiadne podozrenie," povedala.

Pri ambulancii sa však stihla stretnúť so ženou, ktorá vyšla von, plakala a povedala jej o nájdenom dieťati a o tom, čo sa v sanitných autách odohráva. Ženy po vyšetrení odviedli na výsluch do miestností, kde museli povedať informácie o ich ceste a lete.

„Bolo to hrozné. Bola som šťastná, že sme späť v lietadle. Nikto nám nepovedal, čo sa deje, to na tom bolo najhoršie," hovorí jedna z účastníčok výsluchu."

Posádka lietadla sa podľa nej zhrozila, keď zistila, čo sa odohralo. Ani piloti vraj nemali tušenie, prečo dovtedy nedostali povolenie vzlietnuť.

Incident už rieši austrálske ministerstvo zahraničných vecí a obchodu. Správy z letiska v Katare označilo za „znepokojujúce" a uviedlo, že už kontaktovalo katarské úrady a postará sa, aby sa na svetlo dostali jasné a pravdivé informácie.

V Kataru je nezákonné mať nemanželský pohlavný styk. Zdravotníci majú povinnosť každú slobodnú matku nahlásiť úradom, mnoho žien v Katare sa preto rozhodne rodiť doma bez asistencie odborníka.

DAUHÁ/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dauhá

Dôležité udalosti