Dánska ZOO čelí obrovskému škandálu. Aby mohli prestavať výbeh, zabili troch vlkov

Zoologická záhrada tiež uviedla, že podobný osud čaká aj medvede hnedé, aby mohli vytvoriť väčší priestor pre návštevníkmi obľúbenejšie ľadové medvede.

Aby mohli postaviť nový a modernejší výbeh, zabili troch vlkov. Dánska ZOO čelí obrovskému škandálu po tom, čo zamestnanci usmrtili troch samcov, pretože ich 40-ročný výbeh už nespĺňal súčasné požiadavky, informuje Daily Mail.

Vlci žili v kodanskej ZOO od osemdesiatych rokov a ich bývalý výbeh bude dočasne slúžiť ako ihrisko pre deti, kým sa stane súčasťou otvoreného priestoru pre slony a antilopy.

Technický riaditeľ ZOO Mads Frost Bertelsen uviedol, že personál neustále kontroluje zariadenia a výbehy a zvažuje ich bezpečnosť a kvalitu s ohľadom na zvieratá aj návštevníkov. „Ohrada pre vlky mala 40 rokov a už dávno nespĺňala požiadavky, ktoré sa v súčasnosti kladú na dobré životné podmienky zvieratá. Preto bolo potrebné zariadenie uzavrieť, aby sme mohli vytvoriť nový a modernejší priestor. Keďže sme nemali kam vlkov premiestniť, museli sme ich utratiť,“ vysvetlil.

Zoologická záhrada tiež uviedla, že podobný osud čaká aj medvede hnedé, aby mohli vytvoriť väčší priestor pre návštevníkmi obľúbenejšie ľadové medvede.

Minulý rok v kodanskej ZOO usmrtili dvadsaťtriročného nosorožca Kurta, ktorému začala rapídne klesať váha. Veterinári uviedli, že trpel kožným ochorením nazývaným povrchová nektolytická dermatitída a k ráznemu kroku sa odhodlali po tom, čo samec prestať žrať.

Zoologická záhrada vyvolala pobúrenie už v roku 2014, kedy v nej usmrtili dvoch levov a ich dve mláďatá, aby uvoľnili miesto novému samcovi. Zamestnanci vtedy uviedli, že mláďatá museli zabiť, pretože „neboli dosť staré na to, aby sa o seba postarali a nový lev by ich aj tak zabil“.

Konanie ZOO vtedy ostro kritizovala aj nezisková organizácia PETA, ktorá sa angažuje v oblasti práv zvierat.

KODAŇ/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zoologická záhrada

Dôležité udalosti