Európa má nového milionára. Rozprávkovú sumu vyhral Brit

Vďaka obrovskej sume sa nový majiteľ rozprávkového balíka peňazí stal jedným z najväčších výhercov lotérie všetkých čias.

Usmialo sa na neho obrovské šťastie. V hre EuroMilióny vyhral rozprávkovú sumu 79 miliónov libier (viac ako 87 miliónov eur) Brit, ktorému sa podarilo správne natipovať všetkých päť čísel a dve dodatkové čísla, informuje Mirror.

Vďaka obrovskej sume sa nový majiteľ rozprávkového balíka peňazí stal jedným z najväčších výhercov lotérie všetkých čias. Osudovými sa preňho stali čísla 13, 15, 28, 44, 32 a dodatkové čísla 3 a 12.

Doposiaľ najvyššiu sumu vyhral v roku 2011 Brit Colin Weir s manželkou Christine, ktorí si na konto pripísali neuveriteľných 161 miliónov libier.

Hráči, ktorí sa zapoja do hry EuroMilióny, zároveň svojou účasťou prispievajú aj na dobročinné účely. Časť peňazí totiž Britská národná lotériová spoločnosť venuje charitatívnym organizáciám, čo týždenne vychádza približne na 30 miliónov libier. Peniaze sa následne prerozdeľujú organizáciám na pomoc komunitám po celej Veľkej Británii.

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milióny

Dôležité udalosti