VIDEO: Česko pobúrilo správanie policajta. Mužovi bez rúška uštedril facky, on sám ho pritom nemal

Erik Zahorjan
Zdroj: Reprofoto: Facebook/Kosmonaut Fredy

Video zdieľalo viac ako 22-tisíc ľudí.

Českú verejnosť pohoršilo video, ktoré pochádza zo soboty (31.10.) zo zastávky v pražských Vysočanech. Píše iDnes .

Hlavnými aktérmi sú policajti a muž. Video nakrútili dvaja muži z blízko zaparkovaného auta, následne ho uverejnili na Facebooku.

V úvode prichádza k zastávke policajné auto, kde sa neisto pohybuje neznámy muž. Jeden z policajtov ho po vystúpení usádza na lavičku.

Muž podľa záberov nemá rúško, zo začiatku však ani policajt. Na záberoch následne vidno, ako príslušník polície vlepí sediacemu mužovi facku.

Podľa popisu videa uplynie asi 10 minút, až potom si aj zasahujúci policajt nasadí rúško. Keď sediaci muž to svoje nahnevano odhodí na zem, dostane od príslušníka ďalšiu facku.

K pondelkovému ránu video zdieľalo viac ako 22-tisíc ľudí a má takmer 3500 komentárov, v ktorých prevažuje rozhorčenie nad správaním policajta.

Pražská polícia udalosť potvrdila. „Policajti vyšli na tiesňové volanie k agresívnemu mužovi, ktorý mal byť pod vplyvom drog a fľašou mal rozbiť predné sklo na aute," povedala hovorkyňa Violeta Siřišťová.

Hliadka po príchode na miesto zistila, že muž má v krvi viac ako dve promile alkoholu. Polícia už momentálne rieši aj okolnosti zásahu na základe tohto videa.

Co se to tu deje

Uverejnil používateľ Kosmonaut Fredy Sobota 31. októbra 2020

Zdroj: Facebook/Kosmonaut Fredy

PRAHA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti