K útokom prehovoril džihádista: Je to súčasť zúčtovania

video-1604349675.mp4
Zdroj: TASR/AP

Vraj za účasť Rakúska v medzinárodnej koalícii bojujúcej proti IS.

Americká spoločnosť SITE Intelligence Group, monitorujúca aktivity džihádistov na internete, na svojej webstránke citovala vyjadrenie džihádistu k pondelňajším útokom vo Viedni.

Tie sú podľa slov islamistu "súčasťou zúčtovania" za účasť Rakúska v medzinárodnej koalícii bojujúcej proti Islamskému štátu a vedenej Spojenými štátmi. Informovala o tom v noci na utorok (3. 11.) agentúra APA.

V rámci koalície proti aktivitám teroristickej organizácie IS bojujú v Sýrii a Iraku desiatky štátov. Rakúsko sa síce k tejto koalícii pridalo, no nepodieľa sa na nej nijakými vojenskými príspevkami, konštatuje APA.

Všetko o teroristickom útoku vo Viedni nájdete TU

K streľbe v centre Viedne neďaleko hlavnej mestskej synagógy na ulici Seitenstettengasse a na ďalších piatich miestach došlo v pondelok večer. Do nemocníc previezli 15 osôb, z  nich sedem vo vážnom stave.

Polícia vychádza z toho, že násilie má na svedomí viac ťažko ozbrojených útočníkov. Hlásené boli dve obete, z toho jednou je páchateľ.

Podľa slov rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza išlo "definitívne o teroristický útok", ktorý bol pripravený "veľmi profesionálne" a útočníci boli veľmi dobre vyzbrojení.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

WASHINGTON, VIEDEŇ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teroristický útok

Dôležité udalosti