Banková lúpež ako z filmu: Zlodeji vzali peniaze a unikli cez kanalizačný systém

Volebná miestnosť v meste Minneapolis v štáte Minnesota.
Zdroj: Profimedia

Polícia v Miláne po páchateľoch pátra.

Polícia v severotalianskom meste Miláno prenasledovala v utorok skupinu kriminálnikov, ktorí vykradli banku a následne unikli cez kanalizačný systém. Píše o tom agentúra DPA.

Cieľom ozbrojených zlodejov bola pobočka francúzskej obchodnej banky Crédit Agricole na námestí Piazza Ascoli, západne od centra mesta. Ich plán bol banku vykradnúť okolo 08.30 h, teda v čase, keď sa otvára.

„Do banky sa dostali cez kanalizačný systém, prikázali nám otvoriť trezor a ukradli obsah bezpečnostných schránok. Nevieme, koľko bezpečnostných schránok vykradli," uviedol riaditeľ pobočky. Zlodeji údajne banku opustili rovnakým spôsobom, ako sa do nej dostali - cez kanály.

Zdroj: Profimedia

Podľa riaditeľových slov sa pri incidente nikto nezranil. V banke sa v čase lúpeže nachádzal len on a ďalší dvaja zamestnanci, pričom jednému z nich sa podarilo z budovy utiecť, keď začul, ako riaditeľ kričí, že sa v banke nachádzajú lupiči.

Podľa vyjadrení polície sa na lúpeži údajne zúčastnilo najmenej šesť osôb a do banky vnikli cez dieru vo vedľajšej budove.

Na mieste činu zasahovala polícia, ktorá nariadila uzavrieť okolie banky v nádeji, že bude so zlodejmi vyjednávať. Lupičom sa však podarilo uniknúť.

MILÁNO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti