Streľba vo Viedni: Troch moslimských mužov ocenili za pomoc počas útokov

mimoriadka volby_tvnoviny.mp4
Zdroj: Facebbook/Polícia Slovenskej republiky

Počas strelieb zachránili jednu ženu a policajta.

Na farbe pleti nezáleží. Tak označila naša polícia na sociálnej sieti ocenenie troch mužov, ktorí pomohli počas pondelkových útokov vo Viedni. Ocenení bol Mikail Özen, Recep Tayyip Gültekin a Osama Joda.

Za hrdinov pondelkovej noci označili kompetentní Recepta a Mikaila. „Sú to rakúski štátni občania tureckého pôvodu. Bez zaváhania, uprostred epicentra prestreliek, zachránili život ženy a policajta," uvádza polícia. Pri záchrannej akcii utrpel Recept strelné poranenie nohy.

Policajtovi však prvú pomoc najprv poskytol tretí ocenený moslim, Osama Joda, ktorý pracuje v McDonalds. Ako píše bbc.com, Joda akurát viezol tovar do reštaurácie, keď blízko neho jeden z útočníkov postrelil policajta. „Stiahol som ho za betónovú lavicu a pokúsil som sa zastaviť mu krvácanie," povedal Joda. „Všade bola krv," doplnil. Po tom, čo mu poskytol prvú pomoc, ho spolu s Receptom a Mikailom odviedli do bezpečia k neďalekej sanitke.

„Okamžite sme vedeli, čo máme urobiť, museli sme pomôcť. Rakúsko je náš domov. Kedykoľvek by sme opäť pomohli," uviedol Özen. „Správny moslim odmieta akýkoľvek druh teroru. Naša kultúra nám hovorí, bez rozdielu na to, v ktorej krajine žijeme, keď tam žijeme, tak tam patríme. Preto by sme mali byť pripravení pomáhať štátu a dodržiavať zákony. Takto sme sa to naučili,“ dodal.

Pri streľbe v rakúskej metropole zahynulo päť ľudí vrátane útočníka a ďalších 22 osôb bolo zranených.

MOSLIMOVIA, HRDINOVIA ÚTOKU VO VIEDNI Farba pleti nerozhoduje... Mikail Özen (25) a Recep Tayyip Gültekin (21) sú...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 3. novembra 2020

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republikyBRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teroristický útok

Dôležité udalosti