Šokujúce video zo skrytej kamery: Správca domova pre seniorov okradol zomierajúcu dôchodkyňu

Skrytá kamera zachytila zlodeja, ktorý prehľadával izbu iba pár minút potom, čo ženu vzala sanitka.

Správca prestížneho domova dôchodcov vo Veľkej Británii skončil vo väzení. Skrytá kamera v izbe jednej z dôchodkýň odhalila, ako kradne peniaze a cennosti. Stalo sa to iba pár minút po tom, ako ženu odviezla sanitka, uviedol Daily Mail.

Adama Brooksa (33) súd odsúdil na 27 mesiacov väzenia. Neštítil sa okradnúť dôchodkyňu, ktorú pomohol naložiť do sanitky a zomierala.

https://www.youtube.com/watch?v=7uY5hKWt6t0


Rodina Jackie Whiteovej (†83) zostala šokovaná, keď odhalili záznam z videokamery, o ktorej nevedela ani dôchodkyňa. Nainštaloval ju syn Martin iba pár dní pred jej smrťou. Jackie totiž diagnostikovali demenciu, a preto sa o ňu veľmi báli. Kamera tam bola pre jej vlastnú bezpečnosť.

Dôchodkyni zavolali sanitku po páde v jej izbe. Keď chceli synovia zistiť, ako spadla, vrátili sa pre kameru. To, čo zistili, ich veľmi prekvapilo. Ich matku, ktorá v nemocnici zomierala, zatiaľ okrádal zamestnanec sociálneho zariadenia. Vzal jej peniaze, kontroloval obsah zásuviek a nazeral do šperkovnice.

Incident sa stal v auguste minulého roka, v piatok (6.11.) muža sudca odsúdil. Na súde nechýbali ani tri deti Jackie Whiteovej.

LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dôchodkyňa

Dôležité udalosti