Na tínedžera (17) zaútočil žralok. Predátor mu prehryzol nohu

1611_Monk_FIX__P30_Po_Pia_podvecer__12___T47.mp4
Zdroj: WESH 2 News

Chlapec má na nohe 24 stehov.

Iba 17-ročný chlapec sa zotavuje po brutálnom útoku žraloka, ktorý mu zanechal desiatky stehov v nohe. Jordan Hooper surfoval neďaleko pláže Ormond Beach na Floride. Bol sto metrov od brehu, keď ho z dosky zrazila vlna. Vo vode do niečoho kopol, ale netušil, o čo ide. Až potom pocítil pálčivú bolesť okolo pravej nohy. Zrazu sa voda okolo chlapca zčervenala, Jordan si v tom uvedomil, že ho uhryzol asi dvojmetrový žralok.

„Vtedy mi veci začali len prechádzať hlavou. Otočil som sa a uvidel všetku krv vo vode, pochopil som, čo sa stalo. Vedel som, že musím doplávať na svoju dosku. Zadná strana nohy je najhoršia. Všetky jeho zuby mi išli priamo cez nohu," povedal Hooper pre wistv.com.

Prúd v oceáne bol silný a Hooper strácal silu. Snažil sa preplávať späť na svoju surfovú dosku. „Bol som vyčerpaný a mal som pocit, že omdlievam," povedal. Snažil sa signalizovať svojim priateľom, že je zle, ale tí nechápali, čo sa stalo.


Našťastie prišla veľká vlna, keď si tínedžera zobrala spolu s jeho doskou a odviezla ho späť na pláž. Trvalo ďalších 45 minút, kým dorazili záchranári. Tí tínedžera previezli do nemocnice.

Chlapec má na nohe 24 stehov, ale sľubuje, že sa vráti späť do vody.

FLORIDA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Florida

Dôležité udalosti