Zahraničné

Kramný do detailov opísal deň smrti Moniky a Klárky

Monika a Klárka
Zdroj: Reflex

Klárka by včera oslávila svoje deviate narodeniny.

Portál TN.cz získal nahrávky, v ktorých Petr Kramný opisuje, čo sa dialo na dovolenke v Egypte. Na diktafón nahovoril, ako prebiehal deň, kedy záhadne zomreli jeho manželka Monika a dcéra Klárka. Tá by včera oslávila ešte len 9. narodeniny.

Zdroj: tn.cz
"Manželka hneď ráno povedala, že jej je zle, zatiahla závesy a znovu si ľahla. Mne tiež nebolo dobre a dcére tiež nie. Tak sme sa rozhodli zostať na izbe," opisuje Kramný.

Monika aj Klárka vraj mali hnačku, na ktorú si vzali tabletku Antinal, Kramný zvracal. Odpíjal vodu a kolu, pretože je dobrá na žalúdok, Klárka ovracala posteľ, opísal Kramný, ktorý sa vo svojej spovedi nápadne zameriava na seba a svoje ťažkosti. Tie sa údajne s pribúdajúcim časom stupňovali.

Zdroj: tn.cz
Okolo poludnia šiel otec rodiny pre vodu, litrovú kolu a toaletný papier k hotelovému personálu a odmietol upratovanie izby. Dcéra a žena podľa Kramného na tom boli postupne lepšie, on zvracal "žltú kašu". Až do večera všetci traja polihovali a hádali sa, kto pôjde pre ďalšiu vodu. Medzi deviatou a desiatou večer išiel pre ňu Kramný. Načapoval ju do prázdnych fliaš a vrátil sa na 2. poschodie.

Zdroj: tn.cz
Počas noci si všimol, že Monika nemá nohavičky, čo mu prišlo divné, pretože bez nich nikdy v živote nespala. Klárka už v tej dobe ležala blízko kúpeľne, Kramný ležal v posteli s ňou. Potom podľa neho Monika aj Klárka zaspali. Potom zistil, že sú mŕtve. To aspoň tvrdí Kramný. Česká polícia si to nemyslí.

Nahrávky vznikli v čase, keď Kramný nemohol opustiť Egypt, sedel na hotelovej izbe v Hurghade a premýšľal, čo sa jemu a jeho rodine stalo. Záznam vznikol preto, aby sa zrejme vyvinil a dokázal, že nie je vrahom. Niektoré pasáže však pôsobia, ako keby vedel, že bude vypočúvaný a chystal si vierohodný scenár svojej výpovede.

Petra Kramného polícia obvinila z vraždy manželky a dcéry a poslala ho do väzby. V nej sedí od konca februára a už rok trvá na tom, že na smrti Moniky a Klárky nemá žiadny podiel. Čo sa vlastne v hotelovej izbe osudnú noc stalo, sa doteraz nepodarilo objasniť.

BRATISLAVA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.