Ruskí vojaci zastrelili medvedicu s mláďaťom. Dostali sa na palubu jadrovej ponorky

Zástupca flotily uviedol, že medvede predstavovali pre námorníkov aj miestnych obyvateľov hrozbu.

Zvedavosť ich stála život. Ruskí námorníci zastrelili na Kamčatke samicu medveďa s jej mláďaťom po tom, čo doplávali k ruskej jadrovej ponorke. Zvieratá sa vyšplhali na jej palubu neďaleko mesta Rybachy, kde má svoju základňu tichomorská flotila ruského námorníctva, informuje Daily Mail.

Zástupca flotily uviedol, že medvede predstavovali pre námorníkov aj miestnych obyvateľov hrozbu a na odstrel zvierat bol privolaný kvalifikovaný špecialista.

Tomu sa podarilo celý incident, keď medveďov zastrelil výstrelom z brokovnice, natočiť. „Neexistuje iný spôsob. Ak by sme medvede prenasledovali, zatúlali by sa do dedín. Takto bojujeme s medveďmi na Kamčatke,“ vysvetľuje muž vo videu.

Námorníci uviedli, že medvedica bola veľmi vychudnutá a zranené mláďa by sa mohlo bez svojej matky správať agresívne, a preto sa rozhodli pre ich odstrel. Pre Moscow Times navyše uviedli, že zvieratá už predtým ohrozovali obyvateľov neďalekej dediny.

Od začiatku roka v oblasti zastrelili podľa miestnych ochranárov už viac ako 50 zvierat. Odľahlý polostrov Kamčatka je pritom domovom pre viac ako 14 000 medveďov hnedých.

Upozorňujeme, že nasledujúce video nie je vhodné pre maloletých divákov a citlivé povahy:

Zdroj: YouTube/Short Videos

KAMČATKA/tvnoviny.sk, lm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kamčatka

Dôležité udalosti