Požiar na covidovom oddelení JIS v rumunskej nemocnici si vyžiadal desať obetí

TESTOVANIEVNEMOCNICIACH_tvnoviny.mp4
Zdroj: AP Photo/Francisco Seco

Medzi popálenými je aj lekár zodpovedný za oddelenie intenzívnej starostlivosti.

Pri požiari na jednotke intenzívnej starostlivosti vyhradenej pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici na severovýchode Rumunska prišli o život desiati hospitalizovaní.

Ako podľa agentúry DPA informovali úrady mesta Piatra Neamt, sedem ďalších ľudí utrpelo rozsiahle popáleniny a ich stav je kritický.

Medzi popálenými je aj lekár zodpovedný za oddelenie intenzívnej starostlivosti, kde ležalo 16 pacientov nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 a odkázaných na dýchacie prístroje.

Miestne médiá špekulujú, že požiar mohol byť spôsobený skratom v elektrickom vedení. Očakáva sa, že prípade prevezme a vyšetrí prokuratúra. DPA dodala, že na miesto tragédie vydal aj minister zdravotníctva Nelu Tataru.

Kým prvá vlna koronakrízy mala v Rumunsku mierny priebeh, v posledných týždňoch počet nakazených i hospitalizovaných stúpa. V sobotu tam úrady hlásil 129 nových úmrtí, čím ich počet od začiatku pandémie stúpol 8813.

Rumunsko s 19 miliónmi obyvateľov je podľa agentúry AFP jednou z najchudobnejších v Európskej únii a je zle vybavená na zvládnutie prudkého nárastu prípadov v nemocniciach. Jeho zdravotný systém trpí veľkým nedostatkom lekárov, najmä v malých mestách.

BUKUREŠŤ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti