Prudké búrky na juhu Číny zabili najmenej 45 ľudí

Silná búrka v nemecku zabíjala
Zdroj: SITA

Ministerstvo pre občianske záležitosti tiež zaznamenalo takmer 9 300 zničených a 63-tisíc poškodených domov.

Prudké lejaky sprevádzané bleskami, povodňami a zosuvmi pôdy, ktoré počas uplynulého týždňa zasiahli južnú Čínu, po sebe zanechali najmenej 45 mŕtvych a 21 nezvestných. Zvýšené počty vo štvrtok zverejnilo čínske ministerstvo pre občianske záležitosti a jeden z predstaviteľov provincie S'-čchuan, kde zosuv popoludní usmrtil 11 ľudí a 19 zranil, keď zasiahol vozidlá idúce po diaľnici.

Zvyšné obete a nezvestných podľa vyhlásenia ministerstva evidujú na území siedmich provincií, pričom najhoršia bilancia je v provinciách Kuej-čou a Chu-nan. Rezort navyše zaznamenal takmer 9 300 zničených a 63-tisíc poškodených domov ako aj následky na 384-tisíc hektároch úrody.

Priame ekonomické straty vyčíslil na 5,2 miliardy jüanov (620 miliónov eur). Čínska štátna televízia odvysielala zábery povodne ohrozujúcej historické mesto Feng-chuang v západnej časti provincie Chu-nan, v stredu večer však dažďová voda zaplavila i niektoré ulice v Pekingu.

Južná Čína sa momentálne pripravuje na príchod silného tajfúnu Rammasun, ktorý v uplynulých dňoch zabil na Filipínach najmenej 40 ľudí a čínsku pevninu by mal zasiahnuť v piatok okolo poludnia miestneho času.

ČÍNA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti