Mladá matka zamkla doma 10-ročného syna a odišla na týždeň preč. Jedol iba suchú ryžu

Ilustračná snímka.
Zdroj: Rusko24/Youtube.com

V byte boli katastrofálne podmienky a netiekla ani voda.

Mladá matka z Ruska čelí vážnym obvineniam. V moskovskom byte zamkla svojho 10-ročného syna a odišla na osem dní preč. Zanechala ho v hrozných podmienkach, bez jedla a vody. Chlapec jedol iba suchú ryžu, ktorú si nemal ani kde uvariť. Keď to už nezvládal, požiadal o pomoc susedov, ktorí zavolali políciu, uviedol portál mirror.co.uk. 

Malý Michail žije iba so svojou matkou Natalyou Azarenkovou (31). Otec mu zomrel pred dvomi rokmi. Teraz hrozí, že príde aj o matku, ktorá vážne zanedbala jeho starostlivosť.

Chlapec zostal v byte sám. Všade bol veľký neporiadok, špina a hmyz. Keď to už nezvládal, začal kričať o pomoc, ale susedov prosil, aby nevolali políciu. Michail sa bál, že potom skončí v detskom domove a nikdy viac neuvidí svoju matku.

https://www.youtube.com/watch?v=SvX843ipq6w


Keď chlapca zachránili, prezradil, že matka odišla so slovami, že ide von so psom. Keď sa nevrátila ani po 24 hodinách, začal byť veľmi hladný. Našiel iba vrecko ryže, ktoré si nemal ani v čom uvariť. V byte bola totiž odstavená voda aj plyn. 

Zatiaľ čo sa Natalya počas svojej neprítomnosti starala o svojho domáceho miláčika, vlastné dieťa nechala napospas osudu. Obrátil sa teda na susedov, ktorí mu najskôr podávali jedlo a vodu cez balkón. Keď sa matka nevrátila ani ďalší deň, zavolali políciu aj záchranku, lebo sa obávali o jeho život. 

Zachránili ho po piatich dňoch. Jeho matka sa vrátila späť až po ôsmich. „Nedokážem si predstaviť, čo muselo to dieťa prežívať päť dní. V byte boli šváby, veľa múch a hrozný zápach," uviedla jedna zo susedov. 

Zadržaná matka na polícii povedala, že bola so svojimi priateľmi. Vysvetliť, prečo nechala svojho malého syna doma zamknutého nedokázala. Počas výsluchu nariekala a tvrdila, že "potrebuje svojho syna a chce všetko napraviť". Mladej žene hrozí väzenie a dieťa jej odoberú. Chlapec je momentálne v dobrých rukách v nemocnici.

Disgusting.

Uverejnil používateľ Daily Mirror Streda 25. novembra 2020
MOSKVA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.