Rusko demonštrovalo vlastnosti superzbrane: Hypersonická strela Cirkon zasiahla svoj cieľ

charity_day2[1].jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Počas letu raketa vyvinula rýchlosť viac ako Mach 8.

Fregata triedy Admiral Gorškov (Projekt 22350) ruskej Severnej flotily úspešne otestovala protilodnú hypersonickú riadenú strelu 3M22 Cirkon. Fregata ju odpálila z Bieleho mora na cieľ v Barentsovom mori, oznámilo vo štvrtok ruské ministerstvo obrany.

Strelu odpálila fregata s názvom Admiral flotily Sovietskeho zväzu Gorškov "v rámci testov nových zbraní," uviedlo ruské ministerstvo, ktoré citovala agentúra TASS.

"Podľa zaznamenaných údajov hypersonická protilodná strela Cirkon úspešne zasiahla cieľ na mori vo vzdialenosti 450 kilometrov... Počas letu raketa vyvinula rýchlosť viac ako Mach 8," dodalo ministerstvo obrany.

https://www.youtube.com/watch?v=rbrr8bAk-Jo


Zdroj: YouTube/ Rosija 24

Medzi fregaty triedy Admiral Gorškov patrí aj plavidlo Admiral flotily Kasatonov. Mali by byť najmodernejšími plavidlami v službách ruského námorníctva. Fregaty tejto triedy majú výtlak 4500 ton a dosahujú rýchlosť 29 uzlov za hodinu (približne 54 kilometrov za hodinu). Vo výzbroji majú nadzvukové riadené strely Oniks a vysoko presné riadené rakety typu Kalibr, ako aj rakety zem-vzduch stredného doletu Poliment-Redut.

V súčasnom vojenskom názvosloví je fregata malá a všestranná loď, ktorá je určená na boj s ponorkami a sprevádzanie konvojov, alebo obojživelných výsadkových síl. Fregaty sú na rozdiel od o niečo väčších torpédoborcov považované za obranné plavidlá. 

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Raketa

Dôležité udalosti