Krásne gesto policajta. Slobodnej matke dal najskôr pokutu, potom sa zachoval ako samaritán

TESTOVANIE_tvnoviny.3.mp4
Zdroj: Facebook/Niya Sumter

Neskôr prezradil, že to bol nápad jeho ženy, ktorá mu náhodou telefonovala práve počas kontroly auta ženy s dieťaťom.

O nepokojoch a napätí medzi americkou políciou a občanmi sa toho už napísalo veľa. Potom sú tu však príbehy, ktoré majú úplne opačný efekt. Jeden taký sa odohral v americkom štáte Mississippi.

Príslušník diaľničnej hliadky si získal srdcia ľudí veľmi pekným gestom, keď kúpil autosedačku pre dieťa žene, ktorej predtým vystavil pokuty za tri priestupky. Niya Sumterová sa o svoju príjemnú skúsenosť podelila na sociálnej sieti. Tvrdí, že dobrosrdečného policajta stretla Bradleyho Sandersa, keď viezla dcéru na kontrolu k doktorovi. Informoval portál New York Post.

„Môže byť Boh až taký dobrý? Keď mi dal pokutové bločky povedal mi 'poďte za mnou, kúpime vášmu dieťaťu sedačku!', napísala matka na Facebooku.

V ďalšom komentári vysvetlila, že syn sa počas jej rozhovoru s policajtom celý čas snažil vyliezť z veľkého sedadla a policajt si to všimol. Neskôr prezradil, že to bol nápad jeho ženy, ktorá mu náhodou telefonovala práve počas kontroly auta ženy s dieťaťom.

„Bola síce pripútaná, no tá sedačka bola nevyhovujúca. Mohla sa tam slobodne pohybovať po celom sedadle," vysvetlil svoje pohnútky policajt.

Sanders ocenil prístup matky, ktorá okamžite akceptovala svoje pochybenie a bola veľmi vďačná. O tom, či nakoniec bude musieť zaplatiť bližšie nešpecifikovanú pokutu, rozhodne súd.

JACKSON/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mississippi

Dôležité udalosti