Vodiča autobusu školáci tak rozzúrili, že prudko zabrzdil. Zranilo sa 12 detí

Prípad sa dostal až na britský súd.

Drzí žiaci tak veľmi rozzúrili britského vodiča autobusu, že ich chcel nejakým spôsobom potrestať. Neustále stláčali zvonček, ktorý má upozorniť šoféra. Došla mu trpezlivosť a silno s dvojposchodovým autobusom zabrzdil. Zranilo sa pri tom 12 detí, uviedli novinky.cz.

Roger Wells (63) mal v čase incidentu vo vozidle takmer 100 školákov. Niektorí z nich ho tak rozhnevali, že v mestečku Wadhurst bezdôvodne prudko šliapol na brzdy. Uvoľnila sa pri tom tyč v spodnej časti autobusu a zasiahla vystrašené deti. Jeden 14-ročný chlapec takmer preletel čelným sklom v hornej časti vozidla. Po náraze našťastie iba prasklo.

Vodičovo nezodpovedné konanie malo dôsledky. Pozastavili mu činnosť a prípad sa dostal aj na súd. Muž všetky obvinenia popiera.

LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vodič

Dôležité udalosti

ONLINE: Raketový útok v Odeskej oblasti. Hlásia najmenej šesť obetí ON-LINE
  • Raketový útok v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal šesť obetí. Raketu odpálil ruský strategický bombardér typu Tu-22.

  • Rusko sa prvýkrát za viac ako sto rokov ocitlo v platobnej neschopnosti. Moskva peniaze má, Západ…

  • Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bude v utorok pred summitom NATO v Madride viesť rozhovory s lídrami Švédska, Fínska a Severoatlantickej aliancie.