VIDEO: V Prahe sa konala nelegálna párty s viac ako sto hosťami. Polícia musela použiť baranidlo

Vstup do priestorov bol na heslo v angličtine.

Polícia v noci na sobotu zasahovala v centre Prahy v klube, ktorý otvoril napriek nariadeniu vlády v snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Informuje o tom portál tn.nova.cz.

V klube na Anenskej ulici sa malo zísť najmenej 119 mladých ľudí, ktorí sa tam zúčastnili na nelegálnej párty. O akcii sa dozvedeli cez uzavretú skupinu na sociálnej sieti.

"Keďže bol podnik zatvorený a na výzvy nikto nereagoval, musel byť do neho vykonaný násilný vstup," uviedol policajný hovorca Jan Daněk. Muži zákona mali použiť na otvorenie dverí baranidlo.


Vstup do priestorov bol na heslo v angličtine, párty sa mala začať v piatok o desiatej hodine večer a končiť o štvrtej ráno. Polícia na miesto dorazila pred polnocou.

Na mieste zasahovala aj zdravotnícka záchranná služba, ktorá skontrolovala všetkých účastníkov a odviezla 22-ročnú ženu pre intoxikáciu alkoholom do nemocnice.


Zdroj: YouTube/Týdeník Policie

Podľa Daněka šlo o 102 cudzincov a 17 Čechov. "Medzi nimi bolo osem osôb, u ktorých sa domnievame, že išlo o organizátorov akcie a tí skončili na policajnej stanici, aby situáciu vysvetlili. Okolnosťami prípadu sa zaoberáme," dodal hovorca.

Podľa nových nariadení musia byť reštaurácie, hudobné a tanečné kluby v Česku zatvorené. Reštaurácie môžu prevádzkovať výdajné okienka, ale len do jedenástej hodiny večer, vtedy totiž začína platiť zákaz vychádzania.

PRAHA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Párty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.