Matka držala syna 30 rokov v izolácii v byte, zbedačeného ho našla až príbuzná

Z doterajšieho vyšetrovania vyplynulo, že chlapec prestal chodiť do školy, keď mal asi 12 rokov.

Šokujúci prípad zo Švédska. Takmer 30 rokov držala žena svojho syna v úplnej izolácii od okolia. Neuveriteľný príbeh sa odohrával v Štokholme v byte jedného obyčajného viacpodlažného domu.

Ako píše Aftonbladet, dnes 40-ročného muža našla v príšernom zdravotnom stave úplnou náhodou príbuzná jeho matky.

Matka muža (70) sa totiž dostala do nemocnice. Keď sa to dozvedela jej príbuzná, šla k nej do bytu, aby ho skontrolovala a priniesla jej nejaké veci.

Tam však na ňu čakal šok. „Bolo to ako v horore," povedala. Byt vyzeral skôr ako skládka. V rohu miestnosti na holej podlahe bez postele našla veľmi podvyživeného muža s vypadanými zubami a telom, na ktorom boli hnisavé rany. Okamžite ho záchranári odviezli do nemocnice, kde sa musel podrobiť operácii.

Byt bol podľa dostupných informácií taký špinavý a doslova zavalený vecami, že sa záchranári k mužovi dostávali len malými priechodmi.

Citovaný zdroj doplnil, že žena bola „prehnane ochranná voči svojmu synovi". Z doterajšieho vyšetrovania vyplynulo, že chlapec prestal chodiť do školy, keď mal asi 12 rokov. Odvtedy ho matka držala v úplnej izolácii.

Príbuzná, ktorá muža objavila, uviedla, že mala podozrenie, že sa v rodine deje niečo zlé. Tvrdí, že na to upozorňovala, podľa jej slov ju však nikto nepočúval a nebral jej obavy vážne.

ŠTOKHOLM/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Štokholm

Dôležité udalosti