Bojovník proti LGBTI si počas videokonferencie omylom zapol kameru. Vedľa neho stál nahý muž

Ilustračný záber.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Atviras Seimas

V roku 2012 vyzval všetkých LGBTI ľudí, aby sa odsťahovali z krajiny.

Poslanec litovského parlamentu, ktorý patrí medzi najväčších odporcov sobášov gejov, sa počas virtuálneho zasadnutia poslaneckého výboru ukázal na kamere s nahým mužom.

Petras Grazulis sa zapojil do diskusie s ostatnými poslancami nevediac, že má zapnutú kameru. Po pár sekundách si to uvedomil a odpojil sa. Keď sa do rozhovoru pripojil opäť, už bol v zábere iba sám. Grazulis je pritom poslancom pravicovej strany Poriadok a spravodlivosť (PTT), ktorá je zástancom tradičnej rodiny a brojí proti sobášom homosexuálov. Píše o tom portál RT.

Predseda parlamentného výboru v rozhovore pre litovské médiá varoval, že „odhalenie" môže vážne poškodiť povesť parlamentu. „Otázkou je, prečo je niekto polonahý počas pracovného stretnutia. Aj keď ide o jeho osobný život, neospravedlňuje to fakt, že sa to stalo počas parlamentného rokovania," vyhlásil Vytautas Juozapatis.


Zdroj: YouTube/ Lrytas.lt

Grazulis sa snažil z trápnej situácie vykľučkovať, no veľmi sa mu to nepodarilo. Najskôr tvrdil, že v zábere sa objavil jeho syn. Neskôr už to neplatilo a povedal, že ide o prácu novinára Andriusa Taupisa, ktorý mu vraj už dlho „ide po krku".

Problém je však v tom, že polonahý muž z videa sa na spomínaného novinára vôbec nepodobá. Grazulis to vysvetlil tým, že Tapinas zrejme v počítači upravil svoj vzhľad a „nabúral sa" do videokonferencie. „Prenasleduje ma neustále, niet divu, že sa dostal aj sem," tvrdil Grazulis.

Grazulis je v Litve považovaný za najtvrdšieho odporcu posilňovania práv homosexuálov. V roku 2012 vyzval všetkých LGBTI ľudí, aby sa odsťahovali z krajiny.

Incident sa odohral iba týždeň potom, čo sa do podobnej situácie dostal maďarský europoslanec József Szájer, ktorého na zakázanej párty pre homosexuálov prichytila belgická polícia. Szájer pritom ako spoluzakladateľ strany Fidesz napísal veľkú časť novej maďarskej ústavy, v ktorej zabetónovali štatút tradičnej rodiny a manželského zväzku, v ktorom nemôžu byť osoby rovnakého pohlavia.

Bruselská prokuratúra uviedla, že Szájer mal pri zadržaní v ruksaku drogy a nemal pri sebe osobné doklady. Europoslanec následne oznámil, že sa ku koncu roka vzdá funkcie europoslanca. Ako dôvod uviedol svoju únavu z každodennej politiky.

VILNIUS/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme LGBTI+

Dôležité udalosti