Zahraničné

Nevesta najmladšieho ženícha na svete (9) má 62 rokov

profimedia-0199124819.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Netradičná svadba, ktorá sa stala už oficiálnou, sa konala v Južnej Afrike.

Iba 9-ročný chlapec Saneie Masilela je zrejme najmladším ženíchom na svete. Aj napriek nízkemu veku sa už druhýkrát oženil. Za manželku si vzal Helen Shabanguovú, ktorá má už 62 rokov.

Nezvyčajný pár sa prvýkrát vzal pred rokom. Rituálnym druhým obradom sa zväzok stal oficiálnym. Malý chlapec z Južnej Afriky sa chcel oženiť, pretože mu to vraj poradili jeho mŕtvi predkovia.

Zdroj: Profimedia.sk

Svadba sa konala v súkromí a pár si pozval približne 100 hostí. Helen je už matkou piatich detí, ktoré sú oveľa staršie, ako jej nový „manžel". Na svadbe si s malým Saneieom vymenila aj nežný bozk.

Saneie ešte pred rokom šokoval svoju rodinu náhlym rozhodnutím. Vraj k nemu prehovorili mŕtvi predkovia a správu z nebies naplnil. Chlapcova rodina vystrojila drahú svadbu a nemalou čiastkou peňazí obdarovala aj nevestu.

Dedinčania zostali pobúrení a tento akt považujú za odporný. Rodina sa ale bráni, že ide iba o rituál a manželstvo nebude naplnené.

Zdroj: Profimedia.sk

Manželstvo chlapca ani jeho nevestu nijak nezaväzuje. Saneie bude ďalej chodiť do školy a vzdelávať sa v cudzích jazykoch, ktoré ho veľmi bavia. Rodiny sú si ale veľmi blízke a neustále sa navštevujú.

„Som veľmi šťastný, že som si vzal Helen. Ale budem ďalej chodiť do školy a veľa sa učiť. Keď budem starší, chcem si vziať aj ženu v mojom veku," uviedol mladý ženích.

Pár mal síce oficiálny obrad, ale nepodpísali sobášny list a nemusia spoločne žiť. Ich životy sa nezmenia, budú žiť ako doteraz.

https://www.youtube.com/watch?v=WE5r3rF16Y4


JAR/JH, profimedia

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.