Z Belgicka vyhnali nechcených kočovníkov. Ich metóda vás prekvapí

article-2695839-1FB9732E00000578-938_634x395.jpg
Zdroj: Reuters

Do mesta Landen sa na súkromný pozemok prisťahovali s 30-timi karavanmi.

Starosta belgického mesta vyhnal neprispôsobivých občanov zo súkromného pozemku. Po tom, čo nechceli odísť dobrovoľne, použil netradičnú metódu.

Kočovníci si nahromadili 30 karavanov v meste Landen, ktoré obýva 15 tisíc ľudí. Mesto sa nachádza približne 30 kilometrov východne od Bruselu. Prisťahovalci sa zozačiatku dohodli s vlastníkom pozemku na tom, aby tu mohli zaparkovať 14 svojich karavanov. Dohodu však po pár dňoch porušili a priviezli si ďalších 16 karavanov.

Zdroj: Reuters

„Táto zóna nie je určená na kempovanie," vyjadril sa pre agentúru Reuters majiteľ pozemku Debroux. Keďže sa s prisťahovalcami nevedel nijako dohodnúť, zasiahol starosta.

Na miesto, kde sa usadili, poslal DJ, ktorý im urobil súkromnú diskotéku. Hlasitú hudbu v objeme 95 decibelov nechal pustenú, kým sa kočovníci nerozhodli "dobrovoľne" odísť. „Bol to nenásilný spôsob, ako ich donútiť, aby odišli," vyjadril sa Debroux.

Osadníci boli najskôr z hudby potešení a belgická televízia nakrútila zábery, ako deti na ňu s radosťou tancujú. No po čase sa to zrejme nedalo vydržať a dohodli sa s políciou, že miesto opustia.

Zdroj: Reuters

Nátlak, ktorý na prisťahovalcov vyvinuli v meste Landen, vyvolal rozporuplné ohlasy. Kým niektorí sa prikláňali na stranu starostu, iní ho poriadne skritizovali. „To, čo sa stalo v meste Landen, nie je vôbec v poriadku" povedal bývalý minister Freya Van den Bossche.
LANDEN/DailyMail, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti