Fotografia ju stála život. Žena spadla z útesu pred očami svojej rodiny

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shuttertock / ms_pics_and_more

Polícia uviedla, že žena preliezla bezpečnostné bariéry a nezastavili ju ani tabule s varovaním pred nebezpečenstvom.

Pri pokuse o fotografiu prišla o život. Tridsaťosemročná Austrálčanka Rosy Loomba si počas víkendu vyšla s rodinou do národného parku Grampians v austrálskom štáte Viktória. Na vyhliadke Boroka, z ktorej je panoramatický výhľad na hory a mesto pod nimi, sa chcela odfotiť na okraji útesu, z ktorého spadla, informuje CNN.

Polícia uviedla, že žena preliezla bezpečnostné bariéry a nezastavili ju ani tabule s varovaním pred nebezpečenstvom. Pri pózovaní na okraji útesu zrejme zakopla a zrútila sa z útesu. Podľa správ Nine News Austrálčanka padala pred očami svojho manžela a dieťaťa viac ako 80 metrov.

Svedkovia počuli ženu kričať, no nedokázali jej nijako pomôcť. Privolanej polícii a štátnej pohotovostnej službe trvalo šesť hodín, kým sa im podarilo nájsť jej telo. Počas celej akcie bola vyhliadková plošina pre verejnosť zatvorená.

Vyhliadka Boroka je mimoriadne obľúbeným a vyhľadávaným miestom. Množstvo nadšencov sem jazdí najmä kvôli fotografiám, aby ich mohli zdieľať na svojich sociálnych sieťach. Svedčí o tom aj fakt, že len na Instagrame sú desiatky podobných záberov. Nájdu sa aj odvážlivci, ktorí na kraji útesu stvárajú rôzne nebezpečné akrobatické kúsky.

Ilustračný záber z Instagramu:

Zdroj: Instagram/dasazagar

Miestny sprievodca Graham Wood pre agentúru Nine News uviedol, že svojich klientov pravidelne varuje pred nebezpečenstvom a inak tomu nebolo ani v tragický deň. „Svojim klientom som rozprával o tom, že tu ľudia neustále prekračujú bariéry a že jedného dňa z útesu niekto spadne,“ uviedol s tým, že o polhodinu sa jeho mrazivá predtucha skutočne naplnila.

Úrady už vyzvali ľudí, aby rešpektovali varovné tabule a dodržiavali bezpečnostné predpisy a pripomenuli im, že žiadna fotografia nestojí za život človeka.

AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pád

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.