Zahraničné

Našli telo majiteľa havarovaného trajektu. Jeho smrť je ale záhadou

Našli telo majiteľa havarovaného trajektu
Zdroj: SITA

Totožnosť hľadaného 73-ročného Jua Pjon-una potvrdili testy DNA.

Telesné pozostatky, ktoré pred vyše mesiacom objavili v ovocnom sade, patria hľadanému majiteľovi stroskotaného juhokórejského trajektu Sewol.

Totožnosť 73-ročného Jua Pjon-una potvrdili testy DNA. Úrady ho v súvislosti s tragédiou, pri ktorej zahynulo asi 300 ľudí, obvinili z nedbalosti, sprenevery a daňových únikov, dva mesiace však po ňom neúspešne pátrali. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena vo výške asi pol milióna dolárov.

Zdroj: SITA

Telo v značnom rozklade objavili 12. júna. Neďaleko pozostatkov našli fľašu od rybieho oleja a knihu, ktorú Ju napísal. Zatiaľ nie je jasné, ako a kedy presne zomrel, dokážu to až ďalšie forenzné testy. Polícia však už teraz predpokladá, že nešlo o zločin.

Trajekt Sewol sa počas plavby z mesta Inčchon na ostrov Čedžu prevrátil v apríli približne 20 kilometrov od južného pobrežia krajiny a následne sa potopil. Medzi obeťami sú najmä študenti, ktorí tvorili prevažnú časť osôb na palube a cestovali trajektom na výlet.

Zdroj: SITA

Vlna kritiky sa zniesla predovšetkým na posádku, ktorá loď totiž opustila medzi prvými, čo dokazujú aj amatérske videá. Kapitána ako aj troch ďalších členov jeho posádky prokuratúra obvinila zo zabitia, za čo im môže hroziť až trest smrti. Ďalší 11 zamestnanci lodnej spoločnosti čelia obvineniam z nedbanlivosti.

SOUL/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.