V Anglicku otestovali viac ako 15.000 kamionistov, pozitívnych bolo len 36

Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová. Zdroj: Gareth Fuller/PA via AP

Hranicu medzi Anglickom a Francúzskom môžu po mori alebo cez tunel prejsť len tí vodiči, ktorí mali negatívny test na koronavírus.

V Anglicku otestovali na koronavírus viac ako 15.000 kamionistov uviaznutých na ceste do Francúzska, informovala agentúra DPA.

Britský minister dopravy Grant Shaps v sobotu na sociálnej sieti Twitter uviedol, že dosiaľ otestovali 15.526 osôb, pričom len 36 z nich malo pozitívne výsledky.

Hranicu medzi Anglickom a Francúzskom môžu po mori alebo cez tunel prejsť len tí vodiči, ktorí mali negatívny test na koronavírus.

Z obáv pred novým kmeňom koronavírusu, ktorý sa objavila v Anglicku, Francúzsko pred týždňom uzavrelo svoje hranice s Britániou. Tento krok zanechal pred vianočnými sviatkami v neistote tisíce kamionistov.

Londýn a Paríž sa v stredu dohodli na znovuotvorení hraníc pod podmienkou, že sa všetci vodiči cestujúci z Anglicka otestujú na koronavírus pred príchodom na európsky kontinent.

Nepoužívané letisko Manston v juhovýchodnom anglickom grófstve Kent, ktoré premenili na obrovské parkovisko, kde vodiči kamiónov čakali na testovanie, je momentálne prázdne, dodal Shapps. Na pomoc pri testovacej operácii povolali 1000 príslušníkov britskej armády.

LONDÝB/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kamionisti

Dôležité udalosti