Zahraničné

Juhokórejská prezidentka varovala pred provokáciami zo strany KĽDR

Šéf severokórejskej armády Ri Jong-ho
Zdroj: SITA

Upozornila tiež na to, že Severná Kórea sa pokúsi rozdeliť jednotu juhokórejského ľudu.

Po poprave strýka severokórejského vodcu Kim Čong-una nie je vylúčené, že komunistický režim sa pokúsi o "bezohľadnú provokáciu" voči svojmu južnému susedovi. Na pravidelnom stretnutí s vládnymi úradníkmi to dnes povedala juhokórejská prezidentka Pak Kun-hje, ktorú citovala agentúra Jonhap.

Zdroj: SITA
"Keď sa pozrieme na nedávny vývoj situácie v Severnej Kórei, je nepredvídateľné, akým smerom sa bude uberať. Sme v situácii, keď nemôžeme vylúčiť eventualitu, akou je bezohľadná provokácia," vyhlásila Pak Kun-hje. 

Podľa prezidentky by mala byť celá Južná Kórea vzhľadom na "závažnosť a nepredvídateľnosť súčasnej situácie" dôkladne pripravená na všetky možnosti. Treba sa tiež mať na pozore pred možnosťou, že Severná Kórea sa pokúsi rozdeliť jednotu juhokórejského ľudu.

"Armáda a polícia by mali posilniť bdelosť pred rôznymi formami provokácií, najmä v oblastiach, ktoré sú v prednej línii, vrátane hraničných ostrovov v Žltom mori," povedala Pak Kun-hje.
Strýka severokórejského vodcu Čang Song-tcheka, považovaného za druhého najvplyvnejšieho predstaviteľa severokórejského režimu, popravili podľa štátnych médií KĽDR 12. decembra bezprostredne po tom, čo ho vojenský tribunál odsúdil na trest smrti za pokus o zvrhnutie režimu.

SOUL, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.