Zahraničné

Obrovský mäsový škandál v Číne: Výrobky do fastfoodov zbierali zo zeme

foodweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Na verejnosť uniklo kompromitujúce video z čínskej firmy.

Nadšenci populárnych fastfoodov v Číne sú zdesení. Do reťazcov sa dostalo pokazené a znehodnotené mäso. Na verejnosť unikli amatérske zábery z firmy, ktorá dodáva výrobky napríklad do spoločností KFC, McDonald alebo Burger King a Starbucks.

Šanghajská polícia zadržala v prípade obrovského mäsového škandálu už päť osôb z potravinárskej spoločnosti Shanghai Husi Food. Tá čelí vážnym obvineniam, že okrem nehygienických postupov dodávala aj pokazené mäso po uplynutí trvanlivosti. Medzi zadržanými je aj šéf spoločnosti.


Na videu môžete vidieť, ako zamestnanci spoločnosti nakladajú do strojov mäso spadnuté na špinavej podlahe. Rovnako zbierali zo zeme kuracie nugetky alebo mäsové fašírky na hamburgery. Na niektorých záberoch nepoužívajú ani ochranné rukavice.

Nevyhovujúce výrobky zo Šanghaja sa dostali aj do japonských reťazcov. Šéf spoločnosti McDonald Don Thomson uviedol, že jeho firma sa cíti podvedená výsledkami auditu Husi Food. Okamžite s nimi ukončil spoluprácu. Podobne sa vyjadrili aj ďalšie reťazce, ktoré sa svojim zákazníkom ospravedlnili.


ŠANGHAJ/JH, Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.