VIDEO: Muž sa zbavil elektronického náramku, aby utiekol. Zúboženého ho našli rybári

Muži na člne kládli pasce, keď zrazu začuli zúfalé volanie o pomoc.

Austrálčana (40) polícia obvinila z ozbrojenej lúpeže a ďalších trestných činov. Muža prepustili na kauciu, to mu však nestačilo. Píše CNN.

Zbavil sa elektronického sledovacieho náramku a pokúsil sa zmiznúť. Jeho veľký útek skončil po štyroch dňoch, kedy ho nahého a vyčerpaného našli dvaja rybári, ako sa zúfalo drží kmeňa uprostred rieky plnej krokodílov.

Cam Faust sa minulú nedeľu (3.1.) vydal s kamarátom Kevom Joinerom nachytať kraby k bažinatému ústiu rieky na okraji mesta Darwin.

Muži na člne kládli pasce, keď zrazu začuli zúfalé volanie o pomoc. Na vetve nad riekou uvideli špinavého, nahého a veľmi nešťastného muža, ktorý si na strome vybudoval čosi ako improvizované hniezdo.

Muž rybárom vysvetlil, že je vonku už štyri dni a živil sa slimákmi. Šaty vraj roztrhal na kúsky a použil ich na to, čo bolo potrebné.

„Veľmi nám to nedávalo zmysel. Mysleli sme si, že si poriadne užíval novoročné oslavy a stratil sa," hovorí Faust.

Rybári trochu váhali, či ho majú vziať na čln. Keď však videli, v akom zúfalom stave je a aký poškrabaný, zľutovali sa nad ním a vzali ho do civilizácie.

Na člne mu Faust požičal svoje oblečenie a podal vychladené pivo. „Hoci nebol v dobrom stave, vypadal, že pivo potrebuje," uviedol.

Cestou zavolali pohotovosť a v prístave ich už čakala sanitka. Tá muža odviezla do nemocnice, kam si pre neho vzápätí prišli policajti.

Ukázalo sa totiž, že ide o istého Luka Voskresenskyho. Toho polícia pred časom obvinila z ozbrojeného prepadnutia, krádeže a obmedzovania slobody. Súd pre jeho zlý zdravotný stav odložili na začiatok februára.


Zdroj: YouTube/9 News Australia

DARWIN/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Náramok

Dôležité udalosti