VIDEO: Najhoršie obavy sa potvrdili. V mori už našli trosky zmiznutého lietadla aj telesné ostatky

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Príčina sobotňajšej nehody lietadla typu Boeing 737-500 dosiaľ nie je známa.

Potápači z indonézskych námorných síl objavili v nedeľu časť vraku havarovaného lietadla, ktoré sa v sobotu krátko po štarte z Jakarty zrútilo so 62 ľuďmi na palube.

Časť vraku našli v Jávskom mori, v hĺbke 23 metrov. S odvolaním sa na šéfa indonézskych ozbrojených síl o tom informovali agentúry AP a DPA.

Zdroj: TASR/AP

Podľa šéfa ozbrojených síl Hadiho Tjahjantoa objavili potápači trosky havarovaného lietadla - časti jeho vraku vrátane tých s evidenčným číslom lietadla. Našli tiež záchranné vesty.

„Od tímu potápačov sme dostali správu, že vo vode je dobrá a jasná viditeľnosť, čo umožnilo objavenie viacerých častí lietadla," uviedol Hadi Tjahjanto.

Pátracie tímy lokalizovali v nedeľu aj tzv. čierne skrinky z havarovaného lietadla. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na indonézsku armádu.

„Sme schopní zachytiť signál z oboch čiernych skriniek a dokážeme identifikovať ich polohu. Dúfame, že sa nám ich podarí skoro vyzdvihnúť," uviedol šéf indonézskej armády, maršal letectva Hadi Tjahjanto. Podľa jeho slov ich čoskoro začnú hľadať potápači.  

Pojmom čierne skrinky sa označujú záznamník rozhovorov v pilotnej kabíne a záznamník letových údajov. 

Zdroj: TASR/AP

Tjahjanto tiež uviedol, že potápači zachytili signál z havarovaného lietadla a následne našli časť jeho vraku - približne 23 metrov pod hladinou, píše agentúra AFP.

Indonézski vyšetrovatelia už skôr v nedeľu informovali, že objavili telesné pozostatky a trosky pri pobreží Jávskeho mora, konkrétne neďaleko hlavného mesta Jakarta, kde sa v sobotu krátko po štarte zrútilo lietadlo nízkonákladovej spoločnosti Sriwijaya Air.

Zdroj: TASR/AP

Príčina sobotňajšej nehody lietadla typu Boeing 737-500 dosiaľ nie je známa. Stroj smeroval z Jakarty do mesta Pontianak na ostrove Borneo a s úradmi stratil kontakt asi štyri minúty po štarte, približne o 14.40 h (08.40 h SEČ).


Zdroj: YouTube/Sky News

JAKARTA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Indonézia

Dôležité udalosti