Posledné odkazy obetí spadnutého lietadla. Medzi nimi bola aj tehotná matka s malými deťmi

trosky.mp4
Zdroj: Instagram/Irfansyah Rivanto

Jeden z vyšetrovateľov priblížil ďalšie podstatné informácie o nešťastí.

Lietadlo indonézskych nízkonákladových aerolínií Sriwijaya Air, ktoré sa v sobotu (9. 1.) zrútilo krátko po štarte z hlavného mesta Jakarta, odkiaľ smerovalo do mesta Pontianak na ostrove Borneo, sa pravdepodobne rozpadlo bezprostredne po kontakte s vodnou hladinou.

Uviedol to jeden z vyšetrovateľov tragédie, odvolávajúc sa na malý rozptyl trosiek vo vode. „Pravdepodobne prasklo, pretože keby explodovalo vo vzduchu, trosky by boli ďalej," povedal Nurcahyo Utomo, ktorého cituje Channel Asia.

Na palube Boeingu 737-500 bolo 62 ľudí, 56 pasažierov a šesť členov posádky. Let SJ182 mala v pláne absolvovať aj Ratih Windaniaová, ktorá tesne po nastúpení do lietadla poslala príbuzným fotografiu, na ktorej sa usmieva so svojimi dvomi deťmi.

„Zbohom rodina, letíme domov," napísala podľa CNN pod príspevok na margo skončenia trojtýždňovej dovolenky žena, ktorá bola vo štvrtom mesiaci tehotenstva.

Zdrvený brat Irfansyah Riyanto uviedol, že jeho rodina, vrátane rodičov a ďalších dvoch príbuzných, pôvodne plánovala iný let, napokon sa doslova v poslednej chvíli rozhodli pre ten, ktorý sa im stal osudným. Stále nevie, prečo to zmenili.

Keď sa dozvedel, čo sa stalo, okamžite šiel na letisko v Jakarte, kde stroj vyštartoval. V nedeľu ešte dúfal v dobré správy, tie sa však rozplynuli po tom, ako sa našli trosky stroja a následne aj telesné ostatky ľudí.

„Odviezol som ich na letisko, pomohol s registráciou, s batožinou. Stále tomu nemôžem uveriť, všetko sa zbehlo tak rýchlo," hovorí.

Polícia už požiadala pozostalých, aby v snahe identifikovať telá obetí nešťastia poskytli svoje DNA vzorky či odber krvi, okrem iných aj brat kopilota stroja Diega Mamahita.

„Verím, že môj mladší brat prežil. Je dobrý človek, stále v rodine dúfame v dobré správy," povedal s dôvetkom, že jeho brat mal s komerčnými letmi takmer 20-ročné skúsenosti.

Ďalšou z 56 cestujúcich bola aj učiteľka na strednej škole v Pontianaku, kam mal stroj namierené.

Panca Widiyaová Nursantiová sa vracala z dovolenky v rodnom meste Tegal v strednej Jáve.

O jej posledných okamihoch porozprával manžel Rafiq. „Päť minút po druhej hodine popoludní (tamojšieho času - pozn. red.) ma so smiechom kontaktovala na Whatsappe. Žartovali sme a povedal som jej, že keď priletí do Pontianaku, pôjdeme sa spolu najesť. Keď nastupovala do lietadla dodala, že poveternostné podmienky nie sú dobré. Poprosil som ju, nech sa veľa modlí," uzavrel Rafiq.


JAKARTA/rd
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Indonézia

Dôležité udalosti