Rohatý náčelník konšpirátorov verí, že Clintonová so Sorosom riadia pedofilný obchod z pizzerie

V konšpiračných kruhoch je známy pod prezývkou QAnon Šaman alebo iba QŠaman.

Americkí vyšetrovatelia v sobotu oznámili nové zatknutia a obvinenia v kauze násilného vpádu do budovy amerického Kongresu vo Washingtone. Medzi zadržanými je aj muž s tetovanou hruďou s čelenkou z medvedej kožušiny a s rohmi na hlave, ktorého fotografia obletela celý svet.

Jacob Anthony Chansley, známy aj ako Jake Angeli, bol obvinený z „vedomého vstupu alebo zdržiavania sa v akejkoľvek budove alebo areáli bez zákonného oprávnenia a z násilného vstupu a výtržníctva na pôde Kapitolu".

V úradnom vyhlásení sa uvádza, že Chansley bol „mužom, ktorého bolo vidieť v spravodajstve médií, ako vošiel do budovy Kapitolu", pričom bol nezameniteľný vďaka svojmu nápadnému oblečeniu.

Za pultom šéfa republikánskej väčšiny Senátu vymenil republikána Mitcha McConnella a bolo vidieť, že si svojich pár minút slávy poriadne užíva. Angeli neskôr v rozhovore pre kanadský denník The Globe and Mail prezradil, že budovu Kapitolu opustil, „keď ho o to zdvorilo požiadala polícia".


zdroj: YouTube/ 12 News

Angeli sa nakoniec sám prihlásil na washingtonskej pobočke FBI. Agentom povedal, že na akciu, ktorá vyvrcholila útokom na budovu Kapitolu prišiel na základe výzvy prezidenta Trumpa. Píše o tom portál CBS News.

Nie veľmi úspešný herec a spevák z Arizony tvrdí, že nápadný „kostým" si vybral zámerne, aby pútal pozornosť. „Vďaka tomu som schopný hovoriť s ľuďmi, a to so všetkými, o svojej viere a pravde, ktorá pre nich zostáva skrytá," uviedol vlani v rozhovore pre denník Arizona Republic.

zdroj: Twitter/ So Fain

Pedofilný obchod riadený z pizzerie

Chansley sa označuje za „digitálneho vojaka" krajne pravicovej konšpiračnej teórie QAnon, ktorá tvrdí, že Trump vedie tajnú vojnu proti globálnemu liberálnemu kultu pedofilov uctievajúcich satana.

Na čele tejto skupiny údajne má byť Hillary Clintonová a spolu s ostatnými satanistami riadia pedofilný obchod. Stretávať sa majú v jednej pizzerii vo Washingtone. O moc sa údajne delia s iluminátmi, miliardárom Georgom Sorosom, ktorý je predĺženou rukou klanu Rockefellerovcov a Bilderbergskou skupinou.

Sprisahanie mal podľa Angeliho, ktorý je v konšpiačných kruhoch známy pod prezývkou QAnon Šaman alebo iba QŠaman, odhaliť v roku 2016 vysoko postavený agent s bezpečnostnou previerkou na úrovni Q. Stúpenci QAnonu to označujú ako „najtemnejšia bažina".

Ani na jedno z Chansleyho tvrdení neexistujú žiadne dôkazy. Spomínanú pizzeriu už dokonca preverovali aj úrady, ktoré nič nenašli.

„Ich jediným skutočným protivníkom je Donald Trump, svoj boj však musí viesť v zákulisí, v ústraní, mimo pohľad verejnosti," uviedol Angeli v rozhovore pre denník The Boston Globe.

Trump podľa neho používa šifry a náznaky, ktorými svojim stúpencom dáva najavo, ako sa veci majú. Ako príklad uvádza to, že Trump mal na tlačovej besede o pandemickej situácii žltú kravatu. Zástavou so žltou farbou pritom námorníci oznamujú, že na lodi sa nenachádzajú žiadni nakazení ľudia.

Prieskum agentúry Ipsos z decembra 2020 ukázal, že s hlavnou konšpiračnou teóriou QAnonu súhlasí 17 percent Američanov a 37 percent na to „nemalo názor". Z prieskumu okrem iného vyplynulo, že až 30 percent Američanov verí, že Joe Biden vyhral voľby podvodom.

WASHINGTON/kc, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti