Traja súrodenci sa po smrti matky zamkli v izbe. Oslobodili ich až po 10 rokoch

Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku Vladimír Lengvarský počas očkovania.
Zdroj: Scrabbl/Twitter

Po zásahu neziskovej organizácie sú konečne vonku.

Nezvyčajný prípad z Indie zaujal svetové médiá. Traja súrodenci sa po smrti svojej matky zamkli v jednej izbe bytu v drahšej štvrti mesta Rajkot a odmietali vyjsť von. Nereagovali ani na prosby otca, ktorý sa napokon musel obrátiť na neziskovú organizáciu, ktorá ich „oslobodila". Z izby, kde žili v biednych podmienkach, sa dostali až po takmer 10 rokoch, uviedol portál idnes.cz.

Súrodencov našli v hroznom stave. Izolácia sa podpísala aj na ich psychickom zdraví. Ich otec, bývalý vládny úradník Navin Mehta (80), ktorý im ako jediný nosil jedlo za dvere, požiadal o pomoc organizáciu Saathi Sena Gruo, keď jeho dvaja synovia a dcéra prestali odpovedať.


Dobrovoľníci vyrazili dvere na izbe, kde sa súrodenci roky skrývali pred svetom. Bratia tam ležali nahí na podlahe, jeden z nich bol zranený. Ich sestra bola oblečená, ale tiež nevyzerala najlepšie.

„Miestnosť bola v hroznom stave. Nedokážeme si predstaviť, ako takto žili v tejto luxusnej štvrti mesta," uviedla šéfka organizácie Jalpa Patelová. V miestnosti nebola žiadna toaleta a ten zápach bol neznesiteľný.

Súrodencov najskôr okúpali a dali im čisté oblečenie. Ostrihali ich a mužov oholili. Podľa ošetrujúcich lekárov sa u nich vyvinula schizofrénia. Jeden zo synov nepovedal ani slovo, druhý trpí čiastočnou stratou pamäti.

Sestra je na tom z trojice súrodencov najlepšie. Údajne sa o oboch bratov starala a dávala im jedlo, ktoré otec nechával za dverami. Nie je zatiaľ známe, prečo sa súrodenci takto izolovali ani prečo ich otec nezavolal pomoc skôr. Súrodenci sú teraz pod dohľadom lekárov.

NAÍ DILLÍ/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Súrodenci

Dôležité udalosti