Zahraničné

More sĺz. Do Holandska priviezli 40 rakiev s obeťami zostreleného MH17

Do Holandska priviezli pozostatky obetí
Zdroj: SITA

Na príchod pozostatkov obetí čakali kráľ a kráľovná, ale aj tisícky ľudí.

Dve lietadlá, vezúce prvé telesné pozostatky obetí minulotýždňovej leteckej katastrofy na Ukrajine, pristáli v stredu v meste Eindhoven na juhu Holandska, oznámila agentúra Reuters.
Dovedna 40 rakiev priviezli dve vojenské transportné lietadlá: holandský Hercules C-130 a austrálsky C-17 Globemaster. V prvom sa nachádzalo 16 a v druhom 24 truhiel, uviedla agentúra AP.

Zdroj: SITA
Na prílet oboch lietadiel čakali na letisku v Eindhovene príbuzní obetí, ako aj početní holandskí a zahraniční predstavitelia. Holandský kráľ Willem Alexander držal za ruku kráľovnú Maximu, boli to ťažké chvíle.

Zdroj: SITA
Pozostatky obetí prevezú v najbližších dňoch na vojenskú základňu v holandskom Hilversume. Tam budú experti pracovať na ich identifikácií, čo môže potrvať aj niekoľko mesiacov. 

Zdroj: SITA
Lietadlo Boeing-777 spoločnosti Malaysian Airlines, ktoré letelo z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, sa zrútilo 17. júla počas letu nad východom Ukrajiny, nad pohraničným územím kontrolovaným proruskými silami. Zahynulo pritom všetkých 298 ľudí na palube, medzi ktorými bolo 193 občanov Holandska. Ľudia si pochodom s bielymi balónmi uctili pamiatku obetí.

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA


EINDHOVEN/TASR, TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti