Malajzia chce telá obetí pádu lietadla na Ukrajine identifikovať do nedele

Interpol vysiela do Holandska už druhú skupinu vyšetrovateľov
Zdroj: SITA

Interpol vysiela do Holandska už druhú skupinu vyšetrovateľov.

Malajzia vysiela do Holandska ďalších dvoch súdnych znalcov v odbore patológia, aby tam prepravili vzorky DNA od príbuzných obetí zrúteného lietadla malajzijskej leteckej spoločnosti nad východnou Ukrajinou. 

Zdroj: SITA
Vládny zdroj, ktorý si neželal byť menovaný, podľa agentúry DPA uviedol, že Malajzia by uvítala, keby sa identifikácia obetí a prevoz telesných pozostatkov ukončil - pokiaľ možno - do konca moslimského pôstneho mesiaca ramadán. Ten sa končí túto nedeľu.

DPA dodala, že v súvislosti s vyšetrovaním leteckej tragédie, ktorá si vyžiadala životy všetkých 298 ľudí na palube, sa už v Holandsku nachádza bližšie nešpecifikovaný počet malajzijských policajtov a odborníkov na súdne lekárstvo z ministerstva zdravotníctva.

Ukrajinská televízia Espresso.TV v noci nadnes informovala, že medzinárodná organizácia Interpol vysiela do Holandska už druhú skupinu vyšetrovateľov, ktorí majú pomôcť pri objasňovaní okolností pádu malajzijského lietadla. Na webovej stránke Interpolu sa uvádza, že jeho experti sa v Holandsku zapoja do identifikácie obetí.

KUALA LUMPUR/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti